aromatické rastliny

11 zvláštnych, ale praktických použití sušičky potravín EziDri

Iste, robia skvelé ovocné rolky a vynikajúce dehydrované huby a hovädzie trhance, ale na čo iné môžete použiť sušičku potravín EziDri?

BUĎ KREATÍVNY! Alebo dbajte na staré príslovie, že nevyhnutnosť je matkou vynálezu. Najlepší spôsob, ako vyťažiť z akéhokoľvek kuchynského spotrebiča svoje peniaze, je skutočne ho použiť! Prečítajte si o ďalších užitočných spôsoboch, ako môžete spustiť sušičku potravín EziDri.

1. SUŠENIE CESTOVIN: Ak si vyrábate vlastné cestoviny, budete vedieť, že ak majú pred skladovaním v sebe vlhkosť, pomerne rýchlo splesnivie. Môžete ho efektívne a rýchlo sušiť vo vašej sušičke EziDri. Sušte 2 až 4 hodiny na strednom stupni a skladujte vo vzduchotesných nádobách. Pamätajte, že najlepšie cesto na cestoviny môžete pripraviť ručne alebo dokonca pomocou stroja na pečenie chleba a namiesto použitia vody ako obsahu vlhkosti použite zeleninové šťavy, ako je mrkva, špenát alebo paprika. Alebo pridajte domáce zeleninové prášky na vytvorenie chuti a záujmu. Použite vytláčacie trysky na špagety alebo fettuccine na odšťavovači Samson 6-v-1 alebo odšťavovači Oscar Vitalmax … aké ľahké je to?

2. VARENÉ CESTOVINY: Uvarené cestoviny môžete v skutočnosti sušiť v sušičke EziDri a pred uložením do vzduchotesných nádob ich nalámať na kúsky. Keď to potrebujete, jednoducho rehydratujte v miske s vriacou vodou a trvá to len 2 až 3 minúty. Vynikajúce, keď vám zostanú zvyšky jedla a chcete ich natiahnuť o kúsok ďalej bez veľkej námahy navyše. Alebo si ich vezmite so sebou na kemping a turistické výlety. Skvelé sacharidy, žiadna zložitá príprava!

3. OSVEDČENIE KREKEROV: Neplytvajte peniazmi za krekry, sušienky, hranolky alebo dokonca cereálie, ktoré už prešli do najčerstvejšieho stavu. Ak sa vám zdá, že sú trochu zatuchnuté, znova ich upravte tak, že ich položíte v jednej vrstve na sušiace podnosy EziDri a zapnite asi hodinu na médiu.

4. ZVLHČOVAČ: Ak zistíte, že vzduch vo vašej domácnosti je dosť suchý, najmä počas chladnejších mesiacov, môžete skutočne použiť sušičku EziDri, aby ste ho zvlhčili späť do pohodlnejšieho stavu. Umiestnite niekoľko nádob s vodou do zásobníkov vášho EziDri a zapnite ho na vysokú úroveň. Keď sa voda vyparí, vzduch bude vlhčí.

5. OSVIEŽOVAČ VZDUCHU: Pri používaní sušičky EziDri si všimnete, že vzduch sa naplní arómami všetkého, čo sušíte. Vedeli ste, že svoj EziDri môžete zámerne použiť na prevoňanie atmosféry u vás doma? Jednoduchým vložením aromatického ovocia alebo rastlinných látok do sušičky môžete vytvoriť krásny parfum bez akýchkoľvek chemikálií používaných v komerčných osviežovačoch vzduchu. Vyskúšajte citrusy, levanduľu alebo rôzne bylinky.

6. AROMATERAPIA: Áno, je to dokonca aromaterapeutický difuzér! Položte niekoľko netoxických konárov alebo aromatických rastlín na podnosy vášho sušiča EziDri a zapnite stredný režim. Starý chlieb navlhčený vodou pomôže rozptýliť vôňu vanilkovej esencie. Levanduľa, rozmarín a lupienky ruží sú nádherné.

7. STRÚHKA: Vždy, keď máte chlieb, ktorý sa nezje, je škoda ho vyhodiť. Vysušte ju v sušičke potravín EziDri a keď bude chrumkavá, rozdrvte ju ručne alebo ju rýchlo vyšľahnite v kuchynskom robote. Keď už ste pri tom, môžete pridať bylinky alebo citrusovú kôru, ktorú ste si predtým nasušili, alebo zeleninové prášky na dochutenie. Ochutená strúhanka je ideálna na kuracie mäso, rybie filé alebo teľacie rezne a je skvelá na plnenie receptov.

8. POT POURRI: Prispôsobte si svoje vlastné kombinácie pot pourri podľa vášho vkusu a materiálov, ktoré máte po ruke. Sušička potravín EziDri je tým najlepším nástrojom pre túto prácu, pretože dokonale vysuší všetky prvky, no stále im umožňuje zachovať ich krásnu vôňu. Vyskúšajte rôzne lupienky kvetov, ovocné šupky, ihličie, bylinky, trávy, dreviny a koreniny.

9. ŠTARTOVAČE: Premeňte šupky z citrusov na tie najlepšie – a najaromatickejšie – podpaľovače, aké ste kedy použili. Citrusy sa nerozkladajú na hromadách kompostu kvôli svojim antibakteriálnym vlastnostiam a v skutočnosti bránia rozkladu inej hmoty. Keď citrusové plody ošúpete, šupky jednoducho nakrájajte na pásiky a vysušte do chrumkava. Keď ich zapálite, oleje sa rozhoria a budú horieť slušne dlho. Bez obsahu vody budú krásne horieť.

10. POCHUTINKY PRE ZVIERATÁ: Neprehliadnite svojho psíka alebo mačiatka. Prasacie klusáky a rypáky a iné mäso sú veľmi vítanou pochúťkou, keď sú dehydrované; domáce zvieratá ich milujú!

11. OCHUTNÉ ZELENINOVÉ PRÁŠKY: Zeleninu nahrubo nakrájajte, rozložte na sieťku a vysušte, kým zelenina nie je vysušená do chrumkava. Potom rozdrvte a uložte do vzduchotesných nádob. Predstavte si, čo s nimi môžete robiť! Vyskúšajte mrkvu, celé hlávky zeleru, cesnak, cibuľu, červenú alebo zelenú papriku a ďalšie. Pridajte prášky do polievok, šalátových dresingov, chlebového cesta, do vašej obľúbenej marinády na hovädzie mäso alebo do čohokoľvek iného, ​​čo vykúzli vaša fantázia.

Takže vidíte, sušičky potravín EziDri sú veľmi cenné zariadenia. Užijete si kopec zábavy skúšaním nových nápadov a zisťovaním, aké nové veci môžete vytvoriť. K dispozícii v troch modeloch: Classic Everyday, Snackmaker a ich veľký brat, Ultra FD1000.

Leave a Comment