interiérové rastliny

Typické doplnky do kuchyne

Moderná kuchyňa je oveľa viac ako miestnosť, v ktorej je krb; Dnes je priestor základnou oblasťou vášho domova, kde sa celá rodina stretáva pri výdatnom jedle a vrúcnom rozhovore. Nie je teda divu, že človek, ktorý hľadá nápady na kuchynské dekorácie, sa vo väčšine kníh o interiérovom dizajne stretne s množstvom tém a doplnkov. Hoci celému priestoru bude dominovať celá téma, farby a spotrebiče, zistíte, že kuchynské doplnky budú hrať dôležitú úlohu pri zvyšovaní príťažlivosti tejto oblasti.

Či už teda hľadáte rustikálny vzhľad alebo súčasnú kuchyňu, tu sú niektoré kuchynské doplnky, ktoré prispejú k príťažlivosti najteplejšej miestnosti vo vašej domácnosti.

Čo môže obsahovať doplnky do kuchyne?

Kuchynské doplnky sú zastrešujúcim pojmom, ktorý zahŕňa množstvo predmetov vrátane porcelánu, starožitností, zberateľských predmetov, dekoratívnych predmetov, držiakov na riad a príbory, umelé rastliny, kvety, svietidlá a ďalšie.

Princípy kuchynských dekorácií

Jedna z prvých vecí, ktoré si musíte pamätať pri zdobení kuchyne, je držať sa témy; to zahŕňa farbu na stenách, závesoch a doplnkoch. Napríklad trstinový kôš na chlieb sa dobre hodí do kuchyne vo vidieckom štýle; do kuchyne v modernom štýle by sa však viac hodil oceľový chlebník.

Pri výbere doplnkov do kuchyne je tiež dôležité pochopiť, že menej je viac. Veľa ľudí robí tú chybu, že to preháňajú so svojimi kuchynskými doplnkami, ktoré prepĺňajú priestor a spôsobujú, že to vyzerá neupravene.

Na rozdiel od všeobecného presvedčenia, nemusíte minúť malé imanie, aby vaša kuchyňa vyzerala ako z časopisu o interiérových dekoráciách. V skutočnosti sa dá veľa starých doplnkov zrenovovať tak, aby vyhovovali vášmu štýlu; najmä svietidlá. Budete jednoducho musieť použiť svoju fantáziu a kreativitu. Prípadne môžete získať výhodné ponuky na takmer vždy kus kuchynských dekorácií na väčšine predajní z dvora a na blších trhoch.

Vo svete interiérového dizajnu neexistuje niečo ako špecifický doplnok miestnosti. Takže, ak máte pocit, že konkrétny obraz alebo dokonca súprava figúrok môže pridať na pôvabe vašej kuchyne, pokojne umiestnite tieto doplnky do priestoru.

Je však nevyhnutné vybrať len tie najlepšie položky; to platí najmä vtedy, ak príslušenstvo okrem zvýraznenia estetického vzhľadu kuchyne neslúži na nič iné. V ideálnom prípade by ste mali kombinovať doplnky, ktoré sú prísne zachované pre ich umelecký efekt a tie, ktoré sú funkčné. Napríklad svietnik môže slúžiť obom účelom, rovnako ako veľký starožitný podnos s ovocím alebo misa na stole.

Pri usporiadaní predmetov dbajte na to, aby tie najlepšie predmety zostali vpredu, zatiaľ čo ostatné boli uložené mimo dohľadu tak, ako by ste ich usporiadali v obývačke.

Akýkoľvek kúsok, ktorý odráža vašu osobnosť, môže byť elegantným dekorom do kuchyne; od neónov až po lietadlo či dokonca suveníry z aligátora.

Pri výbere nádob hľadajte misky, taniere, servírovacie misky atď. s nezvyčajným dizajnom, farbami a tvarmi, ktoré dodajú priestoru punc jedinečnosti. Čím zaujímavejší je dizajn skla, tým lepšie bude vyzerať, keď bude vystavený v jednej z políc.

Nakoniec nepodceňujte dôležitosť svietidiel pri pridávaní osobitosti do oblasti vášho domova. Aj keď je bežné zvoliť si do kuchyne jednoduché žiarivkové svietidlá, nie je dôvod, prečo by ste nemohli byť trochu náhodní a siahnuť po elegantných obrátených alebo vzpriamených svetelných nástenkách umiestnených na každej stene a lustre pripevnenom na vrchu jedálenského stola alebo prívesku. svetlá nad varnou plochou.

Leave a Comment