tipy a triky pre rastliny

7 tipov na ekologické záhradníctvo – uľahčite si ekologické záhradníctvo

Takže minulú jar ste možno vypestovali niekoľko rastlín paradajok, ktoré ste zasadili vedľa domu. Získali ste „nárazovú úrodu“ 6 biftekových paradajok. To bolo dobré na 2 jedlá. Tento rok plánujete mať záhradu s oveľa viac zeleninou… nielen paradajkami. Tiež ste si viac vedomí chemikálií v hnojivách a pesticídoch, takže by ste chceli organickú záhradu. Zabudnite na minulý rok… pretože budete mať skvelú záhradu, ak budete postupovať podľa mojich tipov na ekologické záhradníctvo.

Tipy na pestovanie organickej zeleniny:

  1. What Vegetables To Grow….Premýšľajte o zelenine, ktorú radi jete vy a vaša rodina. Vyvážte to tým, či ide o drahú zeleninu. Za svoje úsilie môžete ušetriť čo najviac peňazí pestovaním vlastného. Napríklad červená a oranžová paprika je oveľa drahšia ako zelená. Nákup šalátov v mesculunovom šaláte je drahší ako ľadový šalát. Medzi ďalšie drahé druhy zeleniny patrí špargľa, rukola a redicchio. Namiesto „červenej“ paradajky vyskúšajte niektoré z dedičných paradajok, napríklad obľúbenú odrodu Brandywine.
  2. Vyvýšené záhony…..Namiesto toho, aby ste museli kopať hlboko do pôdy (asi stopu pre paradajky), postavte alebo kúpte vyvýšený záhon a naplňte ho zeminou a kompostom (môžete kúpiť organický kompost) To vám ušetrí veľa práce
  3. Udržujte to malé…ak zasadíte príliš veľa rastlín, možno vám to bude spočiatku priveľa práce.
  4. Vysádzajte cibuľky cesnaku… aby ste sa vyhli živočíšnym škodcom, ktorí by mohli požierať vaše rastliny.
  5. Plot vo vašej záhrade….ak môžete použiť plot na ochranu pred škodcami.
  6. 50 stupňová pôda…pred výsadbou sa uistite, že vaša pôda má aspoň 50 stupňov.
  7. Polievajte cca 2x do týždňa…zalievajte hlboko

Leave a Comment