tipy a triky pre rastliny

Čisto organická starostlivosť o trávnik pre trávniky, ktoré sú bezpečné pre deti a domáce zvieratá

Čisto organická starostlivosť o trávnik je nielen bezpečnejšia pre vašu rodinu a domáce zvieratá, ale je aj lepšia pre zem. Ekologická starostlivosť o trávnik znamená nepoužívať na trávniku tvrdé chemické hnojivá a pesticídy. Ľudia začínajú chápať nebezpečenstvo používania chemikálií na svojich záhradách a trávnikoch. Nie sú nebezpečné len pre malé deti a domáce zvieratá; sú tiež nebezpečné pre vtáky a voľne žijúce zvieratá, ktoré nimi prechádzajú.

Chemické pesticídy a herbicídy (prostriedky na ničenie buriny) môžu tiež spôsobiť znečistenie vašej pitnej vody. Mnoho ľudí teraz zisťuje, že je potrebné pridať do svojich domovov systém filtrácie vody, aby sa odstránili chemikálie, ktoré boli nastriekané na trávniky a záhrady. Čisto ekologické prípravky na ošetrovanie trávnika toto nebezpečenstvo nepredstavujú. Používanie organických produktov, ako je hnojivo Soil Booster na morské riasy alebo Quick Greening Blend, môže znížiť chemické kontaminanty, ktoré sa dostanú do vašej podzemnej vody.

Soil Booster Blend je organické hnojivo, ktoré vyživuje váš trávnik, dodáva pôde energiu a zvyšuje obsah dusíka a fosforu. Použitím čisto organického produktu, ako je tento, skutočne posilníte váš trávnik zvnútra, vytvoríte otvorené a príjemné prostredie pre živiny, kyslík a vodu, ktoré sa dostanú ku koreňom vašej trávy a umožní im absorbovať živiny, ktoré potrebujú.

Vďaka tomu sa odrezky a iný kompostový materiál rýchlejšie rozkladajú. Tým, že pracujete s prirodzeným zložením vašej pôdy a vašich rastlín, vytvoríte synergiu, ktorá dodá trávniku energiu.

Mnoho ľudí považuje včely za škodcov. Správa o smrti miliónov včiel však robí záhradkárom a farmárom veľké starosti. Včely sú jedným z opeľovačov prírody a bez nich kvety a zelenina, ako aj niektoré ovocné stromy neprodukujú ovocie a zeleninu, na ktorej žijeme. Nehovoriac o tom, že neexistuje žiadny syntetický spôsob tvorby medu.

Keď budete nabudúce nakupovať základné potreby starostlivosti o trávnik, hľadajte ekologické možnosti, ktoré máte k dispozícii. Fungujú rovnako dobre, ak nie lepšie ako chemické alternatívy a nepoškodia vašu rodinu. Vo väčšine prípadov nie sú čisto organické prípravky na ošetrovanie trávnika drahšie ako tie chemické. Mnoho ľudí si teraz uvedomuje, aké škody sme napáchali na našej Zemi; prechod na ekologické produkty môže pomôcť napraviť niektoré škody.

Leave a Comment