interiérové rastliny

Výhody ľanovej tkaniny. Prečo je teraz taký veľký hit v interiéroch. Obliečky a oblečenie?

Zabudnite na tvrdé biele ľanové obrúsky, ktoré ste videli v reštauráciách – tieto obrúsky často vyzerajú ako plechy po autonehode! Nie, nie je to súčasná bielizeň. Súčasná bielizeň je mäkká a predpraná – krčí sa, ale vôbec sa nepodobá na tie otrasné biele obrúsky v reštauráciách. S kvalitnou bielizňou sú tie záhyby na bielizni jemné a nie ostré ako kedysi!

Ľanové tkaniny majú bohatú históriu a siahajú až do Egypta, približne pred 4 000 rokmi. Ľan je drahá tkanina, pretože je náročnejšia na výrobu ako iné vlákna. Používali ho na odevy a bytový textil bohatší ľudia. Jednoducho preto, že je to tá najkrajšia látka na svete!

Aj bez bio certifikácie – ľanová látka je ekologická voľba!

Ľan je prírodná tkanina a aj keď by nemala ekologický certifikát, má veľmi blízko k organickej tkanine, pretože v procese pestovania sa používa len veľmi málo hnojív. Počas procesu pradenia a tkania sa zvyčajne nepoužívajú žiadne chemikálie a niekoľko zostávajúcich zvyškov hnojív sa zmyje. To platí najmä pre ľanové tkaniny v prírodnej farbe. Samozrejme, pri procesoch bielenia a farbenia sa musia použiť niektoré chemikálie, pokiaľ nie je tkanina farbená farbivami na rastlinnej báze.

Najmódnejšie ľanové závesy a ľanové obliečky sú teraz zo 100% praného plátna!

Ľanové plátno je obľúbenejšie ako kedykoľvek predtým! Momentálne sú najmódnejšie záclony, ktoré majú veľmi uvoľnený vzhľad pranej bielizne. Môžu byť dokonca pokrčené – nebojte sa, ak sa vám ľanové záclony pomačkajú – sú len súčasťou kúzla – aj keď ich žehlenie samozrejme zbaví. Kúpte si závesy ešte o niečo dlhšie, aby sa na podlahe tvorili kaluže, aby ste dosiahli dokonalý uvoľnený vzhľad bielizne! Keď si kúpite svoj prvý pár ľanových závesov, môžeme vám zaručiť, že si obliečky zamilujete ako my a budete chcieť kupovať stále viac bielizne. Ďalším krokom k modernému elegantnému domu je získať posteľnú bielizeň a prikrývky zo 100% ľanovej látky. Ľanové obliečky na prikrývky sú teraz všade – ak máte tieto nádherné ľanové obliečky a obliečky, už nepotrebujete nutne formálnu posteľnú bielizeň! Ľanové obliečky sú najluxusnejšou posteľnou bielizňou a na pokožke pôsobia tak správne a prirodzene.

Akonáhle ste začali obliekať svoj domov ľanovou látkou – už je jednoducho nemožné kúpiť niečo iné. Iné látky jednoducho nevyzerajú tak dobre ako ľan. Nie je lesklý ako hodváb, ale podľa nás práve preto je taký krásny a je tou správnou voľbou do súčasných interiérov! Ide o uvoľnený materiál a žehlenie bielizne je minulosťou – mäkkú predpranú bielizeň žehliť netreba. Nekrčí sa rovnako ako bielizeň zo starej školy, ktorá nebola mäkká – najtrendovejšia bielizeň je mäkká a predpraná.

Ľanová tkanina s vysokou údržbou v odevoch je taká stará správa!

V minulosti sa tiež ľanové oblečenie považovalo za veľmi náročné na údržbu – už nie – všetky úpravy, ktoré sú dnes pre ľanové látky dostupné, zaručujú, že naozaj stačí “vyprať a ísť” a nemusíte sa starať o žehlenie oblečenia. Ľanové oblečenie je krásne a v konečnom dôsledku módne s jemným ľanovým vzhľadom – tieto tuhé ľanové odevy sú históriou. V obchodoch na ulici dnes nájdete nádherné ľanové šaty, košele a nohavice, dokonca aj pánske obleky, ktoré sú cenovo dostupné, kvalitné a nenáročné na údržbu.

Zatiaľ čo bavlnené nohavice slabnú oveľa rýchlejšie ako ľanové – ľanové nohavice môžete nosiť asi 2-krát dlhšie, ak má látka približne rovnakú hmotnosť. Ľan je 2-3x pevnejšie vlákno v porovnaní s bavlnou! Ide teda o skutočne ekologickú voľbu aj pokiaľ ide o dlhovekosť! Ľanové oblečenie a bytový textil sú vyrobené tak, aby vydržali. Vlákna ľanových tkanín majú najvyššiu tepelnú vodivosť zo všetkých tkanín a majú schopnosť ochladzovať teplotu pokožky. V týchto horúcich letných dňoch alebo na dovolenke na pláži je ľanová košeľa alebo šaty perfektnou voľbou, ak si myslíte, že by ste sa mohli potiť. A stále sa cíti veľmi pohodlne. Ľanová látka udrží telo v lete príjemne chladné a v zime zahreje.

Čo sa teda nepáči prírodná ľanová tkanina oblečenie, ľanové záclony a krásne obliečky zo 100% ľanu ?

Naozaj nie veľa! Jediná vec môže byť, že vás to bude stáť o zlomok viac v porovnaní s umelými vláknami, ale stojí to za to a vyzerá to jednoducho úchvatne a nadčasovo v oblečení a pri zariaďovaní domácnosti!

Leave a Comment