názvy rastlín

Ako používať koreň Yucca pre zdravie

Názov tohto koreňa sa vyslovuje „yoo-ka“, nie „yucca“, a oceňuje ho takmer polovica sveta. Určite to stojí za vyskúšanie. Ak je obľúbená tapioka, bude ňou aj koreň yuca. Dužina tohto koreňa, známa ako maniok alebo maniok, sa používa ako základ tohto pudingu. Yuca nie je Yucca, rod nápadných rastlín s bajonetovými listami z čeľade agáve.

Koreň yuca, vynikajúci zdroj železa, poskytuje trochu niacínu a vápnika. Polovica šálky varenej yucy obsahuje asi 40 kalórií. Jesť päť porcií ovocia a zeleniny denne znižuje riziko rakoviny. Nedávna štúdia zistila, že konzumácia deviatich alebo desiatich porcií ovocia a zeleniny denne v kombinácii s tromi porciami nízkotučných mliečnych výrobkov boli účinné pri znižovaní krvného tlaku.

Yucca môžete použiť rôznymi spôsobmi vrátane:

1. Jedzte koreň Yucca (maniok), ako keby to bol zemiak. Koreň uvarte v rúre a zemiaky vložte do receptov, aby ste zvýšili príjem vitamínu C, B a A, ako aj vápnika, fosforu, draslíka a železa.

2. Použite jej prášok, čistý suchý koreň juky obsahuje, zmiešaním s vodou, jogurtom, smoothies alebo džúsom ako proteínový prášok. Prášok z jeho koreňa obsahuje saponíny, ktoré sú účinné ako protizápalové látky, svalové kŕče, tlmia bolesť, poskytujú úľavu pri artritíde.

3. Výťažky z jej koreňov vo forme tabliet, bolesti kĺbov, artritída, burzitída, kolitída a liečba osteoporózy. O tomto doplnku je tiež známe, že vám navyše dodá energiu.

4. Maniok Pitie čaju, čistí krv a prečisťuje črevá.

5. Naneste korienok: Umyte si vlasy šampónom. Šampón z koreňov Yucca môžete získať z mnohých prírodných a zdravých potravín alebo obchodov Kúpiť online alebo vyrobiť šampón. Jeho korienky používali indiánske kmene roky na to, aby sa dostali von, vypadávaniu vlasov a lupinám, pričom zabránili vlasom lesklým a krásnym.

6. Pôsobí ako čistič a potrava pre vaše kĺby. Je vynikajúci pre tých, ktorí majú obmedzenú pohyblivosť kvôli veku. Obsahuje steroidné saponíny, ktoré podporujú funkciu čističa a výživy kĺbov, takže je menšie riziko ich budúceho poškodenia. Naplňte svoj jedálniček jukou pre zdravšie a flexibilnejšie!

Vedecké názvy: Yucca spp. Čeľaď: Agavaceae

Bežné názvy: Yucca, Maniok, Cassava, Mojave (Mohave) Yucca, Španielsky bajonet, Sviečka nášho Pána, Joshua Tree, Datil, Adamova ihla, Krtko, Mydlová rastlina, Bičovník alebo Dýka

Leave a Comment