tipy a triky pre rastliny

Bambusový nábytok – Ako sa starať a udržiavať bambusový nábytok

Bambus sa v posledných rokoch stal boom produktom po tom, čo sa mu v západnom svete venovala malá pozornosť. Zatiaľ čo väčšina by neuvažovala o zdobení celej miestnosti bambusovými výrobkami, jej príťažlivosť spočíva v jej schopnosti odľahčiť miestnosť alebo jej dodať nádych exotiky. Aj keď sa to často označuje ako robustné a nezničiteľné, nevenuje sa veľa pozornosti tomu, ako ho čistiť a udržiavať.

V tomto článku vám poskytneme niekoľko užitočných tipov, ako sa starať o bambusový nábytok, aby vám slúžil dlho.

Bambusový nábytok – ako ho čistiť

Bambus je v podstate ako každé iné tvrdé drevo, pokiaľ ide o jeho čistenie. Dá sa leštiť, voskovať a maľovať a samozrejme oprašovať. Nadmerné navlhčenie nábytku sa však neodporúča a môže spôsobiť nenapraviteľné škody. Tu je niekoľko tipov na čistenie bambusového nábytku:

1. Pravidelným utieraním prachu sa vyhnete možnému poškriabaniu nábytku. Použite malú kefu alebo handričku a jednoducho utrite povrch a odstráňte prachové častice. Odporúča sa to robiť aspoň raz týždenne.

2. Zabráňte rozliatiu cudzích látok na váš nábytok. Ak sa vám stane nehoda alebo rozliatie, okamžite ho vyčistite, pretože tak zabránite možnému trvalému zafarbeniu.

3. Použite mäkkú handričku alebo špongiu namočenú v mydlovej vode. Vyhnite sa používaniu čistiacich prostriedkov, ktoré obsahujú abrazívne chemikálie, pretože môžu poškodiť povrch bambusového nábytku.

4. Na rozdiel od všeobecného presvedčenia, bambus naozaj nie je vhodný pre vonkajšie prvky a v stave nábytku sa môže rýchlo poškodiť. Za žiadnych okolností nenechávajte na priamom slnku alebo priamemu dažďu.

5. Aspoň raz za rok vykonajte veľké upratovanie. To zahŕňa vysávanie prachu, ktorý sa môže usadiť v štrbinách. Utrite vlhkou špongiou ponorenou v mydlovej vode. Nikdy nepoužívajte drsné, korozívne čistiace roztoky. Vyhnite sa tiež umývaniu nábytku. Môžete dokonca zvážiť ľahkú vrstvu leštidla alebo vosku. Vždy počkajte, kým povrch vášho nábytku nevyschne, kým sa doň pokúsite sadnúť.

Leave a Comment