aromatické rastliny

Olej na úľavu od bolesti hlavy – Aromaterapeutická lekárnička

Či už používate aromaterapiu ako samostatnú alebo ako doplnkovú liečbu prvej pomoci, existuje niekoľko aromatických olejov, ktoré by som vám rád odporučil mať vo vašej aromatickej súprave prvej pomoci.

Moje odporúčania obsahujú dôležité detaily, ktoré by ste mali zvážiť pri kúpe oleja, ako je jeho latinský názov, krajina pôvodu, spôsob extrakcie a časť použitej rastliny. Uvádzam tiež zoznam najlepších olejov, ktoré je potrebné zvážiť pri vytváraní synergickej zmesi.

MäTA (Mentha piperita) – certifikovaná organická, listová destilovaná parou, Anglicko a USA majú úžasné destilácie.

Mäta pieporná je tekutý bezfarebný olej so sviežou, výrazne prenikavou vôňou.

Kľúčové slová: COOL & REFRESHING – Mäta pôsobí ako regulátor a má relaxačný alebo povzbudzujúci účinok v závislosti od okolností, pre ktoré ju používate.

Dobrý čistič krvi, je antiseptický aj antibakteriálny!

Mäta pieporná je dobre známa tým, že zmierňuje bolesti hlavy typu migrény, ako aj bolesti hlavy vyplývajúce zo slabých alebo slabých tráviacich síl, preťaženia alebo pomalého obehu.

Je tiež známe, že zmierňuje nevoľnosť z kinetózy.

Okrem toho je užitočný pri liečbe akné, opuchnutých ďasien, afty v ústach alebo vredov a bolesti zubov.

Namočte svoje unavené nohy do kúpeľa na nohy s kvapkou alebo dvomi mäty piepornej (rozpustite olej vo vode tak, že najskôr zmiešate s lyžičkou medu alebo jojobového oleja a potom pridajte do kúpeľa na nohy), aby ste uľavili unaveným, opuchnutým členkom a chodidlám.

Mäta pieporná uvoľňuje upchaté sínusové dutiny, napomáha koncentrácii a je dobrá na udržanie pamäti, obnovuje duševnú únavu, používa sa samostatne alebo v zmesi pri učení sa na skúšku.

Je známe, že pri únave odstraňuje mozgovú hmlu Mäta pieporná je skvelá na udržanie bdelosti!

Analgetikum alebo liek proti bolesti používajte mätu piepornú na zmiernenie bolesti brucha alebo boľavých svalov a kĺbov.

Môže byť použitý na zmiernenie rôznych podráždení pokožky, vrátane Poison Oak a Poison Ivy. Pridajte kvapku alebo dve do svojho obľúbeného mlieka alebo masti proti svrbeniu pri liečbe bodnutí hmyzom a bodnutí.

Použite ako príchuť do jedál v receptoch, ktoré vyžadujú mätu, alebo pridajte kvapku do svojho obľúbeného chladivého letného nápoja a užite si osviežujúcu prestávku vo svojom dni!

Vyskúšajte synergickú zmes mäty piepornej s niektorým z nasledujúcich aromatických olejov: bazalka, čierne korenie, zázvor, pomaranč, majorán a rozmarín.

UPOZORNENIE: Hoci je mäta výborná pri nevoľnosti, počas tehotenstva by ste sa jej mali vyhýbať kvôli jej stimulačným vlastnostiam. Mäta pieporná chladí zúžením krvných kapilár, preto ju používajte v extrémne slabých riedeniach. Mätový olej môže zhoršiť GERD (gastroezofageálny reflux), typ pálenia srdca.

Pripojte sa k môjmu ďalšiemu článku z tejto série, aby ste sa dozvedeli o ďalšom esenciálnom oleji, ktorý vám odporúčam mať vo vašej súprave esenciálnych olejov pre aromaterapiu – Olej proti plesniam a baktériám.

Správne podávané esenciálne oleje sú prirodzeným, bezpečným a účinným spôsobom, ako zlepšiť svoje zdravie a pohodu a môžu priniesť uspokojivé výsledky tam, kde iné metódy zlyhali.

Aromaterapia je jemný a neinvazívny doplnkový a alternatívny systém zdravotnej starostlivosti, ktorý sa používa na vyváženie a synchronizáciu vášho tela, mysle, ducha a emócií na zlepšenie vášho zdravia. Poraďte sa so svojím lekárom o vašich zdravotných problémoch.

KG využíva esenciálne oleje vo svojej praxi energetickej medicíny už viac ako 30 rokov. Za ten čas pomohla liečiť tisícky ľudí trpiacich osobnou traumou, chorobou a zranením. Prostredníctvom svojho jedinečného systému AromaTest(TM) KG formuluje zmesi esenciálnych olejov, ktoré liečia.

Poznámka: Existuje veľa lacných syntetických kópií aromatických olejov, ale tieto sa neodporúčajú na terapeutické použitie. Ak chcete dosiahnuť najlepšie výsledky, kúpte si oleje najvyššej kvality, aké môžete nájsť. Vždy, keď je to možné, používajte organické alebo eticky divoké oleje.

Leave a Comment