interiérové rastliny

Vytvorte vonkajšie priestory pre váš terasový nábytok

Stále viac ľudí premýšľa mimo hraníc stien a miestností a navrhuje vonkajší obytný priestor. Tu je váš jednoduchý návod, ako navrhnúť najlepší vonkajší priestor pre váš terasový nábytok. Použite tieto tipy na vytvorenie vonkajšieho prostredia, ktoré si zamilujete.

Je úžasné, že mnohé z princípov interiérového dizajnu a zdobenia sa vzťahujú aj na vonkajší priestor. Najprv budete chcieť vytvoriť vonkajšiu miestnosť pomocou živých plotov, mriežok, kameňa alebo rastlín. To vnáša poriadok do obrovskej oblasti chaosu.

Použitie slova „chaos“ neznamená neporiadok alebo zanedbanie, ale skôr nedefinované otvorené priestory. Uzavretím oblasti ste určený a vymedzený váš vonkajší obytný priestor, ktorý vytvára pocit pokoja a usporiadaného pokoja. Pomáha tiež zjednodušiť vaše požiadavky na dizajn.

Rovnako ako pri vnútornej miestnosti začnite zmapovaním priestoru na milimetrový papier. Myslite na súvisiaci priestor. Príliš malý na rozľahlom dvore a bude sa javiť a „cítiť“ ako zlomený. Príliš veľa terasy a nábytku na malom priestore sa ľahko zaplní a obmedzí.

Na rozdiel od vnútornej miestnosti, kde majú spoločenské miestnosti štvorcový alebo obdĺžnikový tvar, vonkajší priestor takéto limity nemá. Využite prírodné zákutia, ktoré príroda poskytuje. Pridajte lavičky, mreže, fontány a dokonca aj oblúky, aby ste pridali geometrickú rozmanitosť a príjemné útočisko.

Hlavná oblasť však bude potrebovať niekoľko základných dekoračných aplikácií. Navrhnite svoj priestor pomocou rovnováhy farieb, hmotnosti a umiestnenia nábytku. Zahrňte všetko vonku, vďaka čomu je vnútorné stretnutie pohodlné a relaxačné; stoličky, stoly, dokonca aj osvetlenie je potrebné zakomponovať do celkového dizajnu.

Rovnováha a odolnosť voči neporiadku sú tiež dôležitým aspektom, ktorý treba zvážiť. Ak pracujete s veľkou plochou, prečo nevytvoriť určené “miestnosti” pre špecifické funkcie. Vytvorte cestu k jedálni vedúcej k altánku, zatiaľ čo iná cesta by mohla viesť k pohodlnému posedeniu s nábytkom na terase s tematickým vodným prvkom.

Umiestnenie nábytku na terasu musí byť tiež plochá plocha, ktorá umožňuje efektívne odvádzanie vody. Bazénová voda vo vašom vonkajšom útočisku nie je nikdy atraktívnou funkciou!

Pracujte z výšky, dole. Štandardné meranie, ktoré treba mať na pamäti, je 1 palec sklonu na každých 10 stôp plochy.

Vaše plánovanie musí ísť nad rámec jari so zohľadnením vyšších teplôt počas vrcholnej letnej sezóny. Hoci si môžete užívať teplo slnka na tvári, najmä počas jari, uprostred tých “psích letných dní” to môže byť veľmi nepríjemné. Ak je to možné, vyberte si priestor, ktorý poskytuje skvelú kombináciu slnka a tieňa.

Vytvorte si tieň pomocou dáždnikov, altánkov, markíz alebo krásnych pergol. Najbežnejšie ľahko rastúce pergoly sú: popínavé rastliny, plamienok, hrášok, bostonský brečtan a popínavá hortenzia.

Kde a ako umiestnite svoj terasový nábytok, je tak dôležité pre celkové pohodlie vášho vonkajšieho obytného priestoru. S trochou plánovania si užijete veľa letnej pohody!

Leave a Comment