tipy a triky pre rastliny

Výhody akvapónneho záhradníctva – pestujte si zeleninu doma

Aquaponické ohrady vám môžu poskytnúť kopu chrumkavej zeleniny a nebeských rýb, sú neuveriteľné pre akýkoľvek druh domova a tiež pre akýkoľvek vek a zamestnanie, ktoré môžete mať. V každom prípade nebudú riešiť sami seba! Nepochybne nevyžadujú takmer žiadnu predvídavosť, ale je kľúčové, aby ste im poskytli tých pár minút denne každý jeden deň, pričom nezabúdajte na konečný cieľ, ktorým je dosiahnuť to, aby sa stali skvelými a aby usadlosť poskytovala dodávky po dlhú dobu.

Ak sa náhodou opýtate, aké problematické je zavedenie tohto rámca do praxe, odpoveď je prekvapivo jednoduchá. Nielenže budete mať kapacitu zbierať všetko bez pričinenia niekoho iného, ​​bez asistencie vašej rodiny alebo susedov, ale rovnako to môžete umiestniť kamkoľvek budete potrebovať. V prípade, že sa presťahujete počnúc jedným domom a potom ďalším, potom len demontujete rám a prinesiete ho so sebou! Čo môže byť jednoduchšie?

Skutočným procesom v akvapónii je cirkulácia vzduchu. V prípade, že vo vode zákonite cirkuluje vzduch, potom sa vaše ryby potešia a vaše rastliny sa budú pravidelne rozvíjať. Potom opäť platí, že ak voda nie je oprávnene okysličená, nehrozí veľké riziko, že vaša usadlosť vydrží dlhšie ako pár dní.

Dôvody, prečo je cirkulácia vzduchu taká prvoradá, sú pre každého veľmi jednoduché a jednoduché. Najdôležitejšie je, že rozpadnutý kyslík je nevyhnutný na to, aby sa ryby uvoľnili. Napriek tomu, že ryby žijú ponorené bez ohľadu na to, že sa musia nadýchnuť a takmer rovnako, ako keby došlo k výskytu rôznych tvorov, potrebujú na prežitie kyslík. Keď potrebujú kyslík, rozhryzú prach, následne sa stratí vyrovnanie z vašej akvaponickej konštrukcie a v priebehu niekoľkých dní začnú vaše rastliny žltnúť a nakoniec prestanú existovať.

Keďže to bolo nedostatočné, výkaly rýb sa v blízkosti kyslíka znehodnocujú a menia z jedovatých alkálií na cenné dusičnany. Týmto spôsobom, ak voda nebude zákonite cirkulovať vzduch cez rybie svinstvo sa nezmení, rastliny nebudú mať čo konzumovať, zatiaľ čo ryby nakopnú vedro opité zásadami. Toto nie je mimoriadne pôvabný uhol pohľadu, však? To je dôvod, prečo budete musieť každý deň kontrolovať povahu vašej vody a mať možnosť klesnúť pre prípad, že sa sila uvoľní a pneumatické stroje už nikdy nebudú mať kapacitu. Toto je hlavná cesta, pomocou ktorej môžete ušetriť váš akvaponický rám a zabezpečiť, aby fungoval po dlhú dobu. Vaše rastliny a vaše ryby sa vám za to poďakujú! Kliknite sem a pozrite sa na moju webovú stránku, kde nájdete ďalšie skvelé zdroje a články o záhradkárstve.

Leave a Comment