tipy a triky pre rastliny

Päť záludných trikov NBA – Ako hrať basketbal ako profesionál

Na úrovni strednej a vysokej školy väčšina basketbalových trénerov uprednostňuje, aby ich hráči neboli príliš nóbl s ich basketbalovými pohybmi, keďže jadrom hry je skórovať, nie predvádzať, koľko trikov dokážu manévrovať. Okrem toho, väčšina z týchto trikov je dosť riskantná; ak ich hráči nedokážu vytiahnuť presne správne, pravdepodobne to spôsobí obrat. V niektorých situáciách však môžu byť tie záludné basketbalové triky, ktoré často vidíme robiť hráčov NBA, veľmi užitočné. Dôležitou myšlienkou je, že musíte vedieť, ako ich správne vykonávať, a mali by ste sa ich snažiť používať s mierou, aby ste sa vyhli zbytočným chybám.

1. Crossover Dribble

Dwyane Wade a Allen Iverson sú v tomto naozaj dobrí. Crossover dribling je v podstate trik na presun hmotnosti, ktorý vám umožňuje využiť vašu hybnosť smerom k obruči čo najlepšie. Ak chcete vykonať tento basketbalový trik správne, musíte sa tvrdo odraziť smerom k ľavej nohe (za predpokladu, že ste strážený doprava), presunúť loptu z pravej ruky cez telo po diagonálnej dráhe, chytiť loptu ľavou rukou, potom urobte dlhý krížový krok smerom ku košu pravou nohou. Tento pohyb je ne-nie, keď vás prísne strážia; pre obrancu môže byť celkom jednoduché ukradnúť vám loptu. Nikdy tiež nenaťahujte ľavú ruku, aby ste chytili loptu. Namiesto toho ho nechajte odskočiť na ľavú stranu. Natiahnutím ruky automaticky odkryjete loptu svojmu obrancovi a môžete driblovať loptu z vašej nohy.

2. Roztočte driblovanie

Použite tento basketbalový trik, keď ste na otvorenom ihrisku a obranca vám blokuje cestu ku košu. Ak chcete vykonať tento pohyb (za predpokladu, že ste pravák), poriadne driblujte pravou rukou smerom k obrancovi, položte ľavú nohu mierne dopredu, otočte sa rýchlo o 180 stupňov z ľavej nohy a potom prepnite na driblovanie ľavou. ruku v polovici rotácie. Keď ste chrbtom k obrancovi, dokončite ďalší 180-stupňový obrat z pravej nohy a mali by ste byť opäť čelom ku košu. Dve nevýhody tohto basketbalového triku spočívajú v tom, že budete pri točení na chvíľu nútení do slepého uhla, a ak tento pohyb urobíte príliš rýchlo, môžete sa vyviesť z rovnováhy.

3. Behind-the-Back Pass

Toto je vysoko rizikový krok, takže buď to urobte správne, alebo to nerobte vôbec. Vhodný čas na vykonanie tohto triku je v situácii dvoch proti jednému pri rýchlom prestávke. Aby ste si efektívne prihrali loptu za chrbát, impulz by mal vychádzať z vašej ruky a prstov, nie z otáčania ramena. Otočením ramena dávate obrancom preč, že sa chystáte na prihrávku za chrbát. Dbajte aj na dobrú komunikáciu a vzájomné porozumenie so spoluhráčom, ktorému loptu prihrávate.

4. Falošná zmena tempa

Toto môže byť veľmi užitočný krok, keď sa dostanete do dvojitého tímu. Čím viac sú obrancovia vyčerpaní, tým je väčšia pravdepodobnosť, že sa nechajú oklamať týmto trikom. Keď sa chystáte vytvoriť dvojitý tím, len spomaľte a položte prednú nohu. Hlavu zdvihnite a trochu sa narovnajte, aby obrancovia uverili, že spomaľujete. Ako vidíte, tiež spomalia, zrýchlite odtlačením prednej nohy, prebehnite okolo nich a zamierte ku košu.

5. Blokovanie strely

Blokovanie striel je ďalšou vecou, ​​ktorú vidíme častejšie v NBA ako na stredoškolských alebo vysokoškolských basketbalových zápasoch. Väčšina vysokých hráčov dokáže ľahko zablokovať strelu, no nie všetci to dokážu správne. Tu sú veci, ktoré si musíte pamätať pri blokovaní strely:

1.) Neblokujte len kvôli blokovaniu. Pokúste sa odkloniť loptu na miesto, kde môžu vaši spoluhráči ľahko odskočiť.

2.) Aby ste sa vyhli problémom s faulom, držte ruku vzpriamene, aby to vyzeralo, ako keby vám strelec dal loptu do ruky.

3.) Udržujte nohy položené na podlahe. Skákanie môže spôsobiť, že sa stanete zraniteľnými tým, že budete predstieraní.

Leave a Comment