interiérové rastliny

Rozdiely medzi efektívnym a neefektívnym Home Stagingom!

Viete, aký je rozdiel medzi „dobrým“ a „zlým“ home stagingom? Žiaľ, mnohí predajcovia a investori to neurobia a nakoniec míňajú peniaze na zle vykonané etapy, ktoré nedokážu dosiahnuť želaný cieľ maximalizovať hodnotu a ponuky svojho domu.

Tu je niekoľko bežných chýb, ktoré znižujú kvalitu inscenácie alebo – čo je horšie – vôbec nezlepšujú hodnotu domu:

1) Príliš veľa kusov nábytku, príliš veľký nábytok alebo zastarané štýly, vzory a farby. Preplnené a neatraktívne izby potláčajú celý zmysel predstavenia na predaj – izby vyzerajú väčšie a príťažlivejšie pre kupujúcich, aby si mohli lepšie predstaviť bývanie a užívanie si domova.

2) Umenie, ktoré je zavesené príliš vysoko alebo je príliš malé alebo má nesprávnu farbu pre miestnosť alebo stenu. Malé umenie nakoniec vyzerá ako neporiadok na fotografiách. Umenie by malo miestnosť zdramatizovať a vylepšiť.

3) Zlé vybavenie pomocou zastaraných predmetov, malých predmetov, príliš veľa rôznych farieb alebo nesprávneho počtu alebo veľkosti položiek, čo má tendenciu spôsobiť, že miestnosť bude pre kupujúcich nevyvážená a chaotická. Prípadne príliš veľa bielej v miestnosti bez kontrastu na zvýšenie záujmu nebude emocionálne príťažlivé pre kupujúcich.

4) Koberce s príliš malou plochou, ktoré vyzerajú ako koberce pod konferenčným stolíkom alebo jedálenským stolom – nohy stolov a všetkých stoličiek by mali pohodlne sedieť na vonkajších okrajoch kobercov. V obývacích izbách by sa koberce mali stretávať s nohami pohovky a stoličiek alebo ísť úplne pod nábytok.

5) Nedostatok osvetlenia, ktorý spôsobuje, že miestnosti vyzerajú vizuálne chladnejšie. Je prekvapujúce, v koľkých domácnostiach chýbajú stolné a/alebo stojacie lampy, ktoré slúžia na obliekanie priestoru ako doplnky a čo je najdôležitejšie, na osvetlenie miestností, aby vyzerali lepšie! Bežné príslovie v inscenácii je „svetlo a svetlo predáva“!

6) Ošetrenie ťažkých alebo strapatých/vychýrených okien. Vo všeobecnosti navrhujem odstrániť ich, aby odrážali súčasné trendy a odľahčili miestnosti. Jedinou výnimkou je ponechanie panelových závesov, ak sú farby neutrálne alebo aspoň dobre ladia s farbami v miestnosti a sú držané nabok, aby dovnútra preniklo čo najviac svetla.

7) Príliš malé alebo zastarané doplnky (ako roztomilé plakety, kohúty a utierky v kuchyniach, drobné mydlá alebo kvetinky v kúpeľniach).

8) V rohoch miestností vychýlené malé rastlinky. Zeleň – falošná alebo skutočná – je skvelá na dodanie tepla a vyplnenie prázdnych rohov, ale rastliny alebo stromy musia byť veľké, aby v priestore pôsobili dizajnovo a nevyzerali hlúpo.

Dobrý home stager má:

1) Dôkladná znalosť rozsahu nábytku a doplnkov a počtu kusov vhodných pre každú izbu, ktoré pomôžu kupujúcim predstaviť si najlepšie využitie a zároveň maximalizovať priestor.

2) Dobrý dizajnový cit pre farby – aké farby spolu dobre hrajú a v akom množstve, najlepšia farebná schéma, ktorá funguje s existujúcimi predmetmi a povrchovými úpravami v dome, ale ktorá osloví aj kupujúcich, pričom treba pamätať nielen na trendy, ale aj geografická oblasť a ročné obdobia. Napríklad teplejšie alebo hlbšie farby v doplnkoch ako oranžová, červená, námornícka, tmavošedá, bronzová fungujú lepšie v chladnejších mesiacoch. Svetlejšie zelené, modré, modrozelené a žlté sú skvelé letné farby, AK fungujú s tým, čo už doma je.

3) Znalosť dizajnových trendov. Efektívny home stager potrebuje poznať „horúce“ farby, štýly nábytku na použitie v prázdnych domoch (prechodné pre mnohé oblasti, modernejšie štýly pre mnohé mestá) a trendy v doplnkoch a posteľnej bielizni.

4) Skúsenosti s tým, ako a kam zavesiť umenie, ako aj s vhodnými veľkosťami pre každú miestnosť a stenu a s najlepšími farbami, ktoré sa majú použiť v každej miestnosti, aby sa dosiahla požadovaná emocionálna odozva.

5) Vzdelávanie v oblasti home stagingu (a ideálne aj interiérového dizajnu) a členstvo v asociácii inscenácií, ako je RESA (The Real Estate Staging Association) alebo staged homes.com

Leave a Comment