názvy rastlín

Kvety Zimbabwe

Zimbabwe je vnútrozemský štát nachádzajúci sa v Južnej Afrike. Susedí s Botswanou, Mozambikom a Zambiou. Krajina je väčšinou pokrytá savanovými pastvinami. Vo východnej časti krajiny sú však lesy a hory. V Zimbabwe rastie množstvo kvetov. Niektoré kvety Zimbabwe sú podrobne popísané nižšie.

Flame Lily.

Je to národný kvet Zimbabwe. Kvet má mnoho ďalších názvov, vrátane ľalie ohnivej, ľalie gloriosa, ľalie slávnej, ľalie popínavej, ľalie plazivej a ľalie vynikajúcej. Rastie v Zimbabwe a Mozambiku. Kvet má miskovitý tvar s hrotmi a okrajmi okvetných lístkov stáčajúcimi sa dozadu. Farba kvetu sa pohybuje od jasne žltej po tmavo červenú. Kvet je pri požití jedovatý. Navyše kontakt s jej stonkou alebo listami môže spôsobiť podráždenie pokožky.

Divoký ibištek

Je to mimoriadne krehký kvet a vydrží len jeden deň. Jeho farba môže byť žltá alebo ružová. Kvet možno nájsť v savanových oblastiach Južnej Afriky a tropických zónach vo zvyšku Afriky. Bol pomenovaný po Dr. Heinrichovi Gustavovi Adolfovi Englerovi, ktorý bol riaditeľom Kráľovskej botanickej záhrady v Berlíne. Inicioval botanický výskum v Afrike.

Leopardia orchidea

Leopardia orchidea rastie v Zimbabwe a iných tropických oblastiach Afriky. Má žltú farbu s hnedými škvrnami na okvetných lístkoch. Kvet má veľmi príjemnú vôňu. Je pomenovaný po Johnovi Ansellovi, ktorý našiel prvý exemplár tohto kvetu.

Diablov tŕň.

Kvet a rastlina možno nájsť v Zimbabwe, Mozambiku, Botswane a iných častiach Severnej provincie Južnej Afriky. Kvet má tvar trúbky a je ružovkastofialovej farby.

Rieka Crinum Lily

Je v tvare zvona a je dostupný v ružovej a bielej farbe. Rastie vo východnej a južnej Afrike. Kvet je pomenovaný po anglickom botanikovi Petrovi MacOwanovi, ktorý sa o kvet veľmi zaujímal.

Levanduľový kvet hviezdy

Táto kvetina pochádza zo Zimbabwe a Mozambiku, ako aj z iných častí Južnej Afriky. Dá sa nájsť rásť na skalnatých miestach. Kvet je malý a má tvar hviezdy. Farba kvetu môže byť ružová alebo fialová. Rastlina sa zvyčajne používa na terénne úpravy, pretože priťahuje motýle a iné zvieratá. Dá sa z neho ľahko vyrobiť aj bonsaj.

Okrem nich možno v Zimbabwe nájsť niekoľko ďalších kvetov. Niektoré z nich sú crocosmia a Barberton sedmokráska.

Leave a Comment