tipy a triky pre rastliny

Ako sa pripraviť a prežiť prichádzajúci nedostatok potravín

Varovné signály sú všade okolo nás. Ceny potravín za posledné dva roky stúpali. Niektorí povedia, že je to kvôli klesajúcemu doláru. Potraviny sú však čoraz drahšie na celom svete, nielen v USA. Možno je dôvodom klimatické zmeny. Možno je to globálne sprisahanie. V konečnom dôsledku dôvod nie je dôležitý. Dôležité je, či ste pripravení to riešiť. Celosvetový nedostatok potravín je na ceste. Si pripravený prežiť?

Aké je teda riešenie?

Najprv vytvorte sklad potravín na prežitie. Výskum ukázal, že to môžete urobiť len s 10 dolármi týždenne. Nemusíte kupovať všetko naraz. Starostlivo si urobte plán a začnite s vecami, ktoré trvajú najdlhšie. Nemusíte sa spoliehať len na súpravy na prežitie a jedlo na prežitie. Zrná, ryža a rôzne druhy fazule môžu vydržať 8 až 12 rokov. Získajte nejaké konzervy. Dobrým nápadom je urobiť si zásoby múky, cestovín, sušeného mlieka a sušeného ovocia.

Naučte sa, ako si uchovať a ako sa môžete stravovať. Opýtajte sa svojich starých rodičov alebo hľadajte online. Návšteva miestnej knižnice bude prínosom aj pre vás. Pravdepodobne majú nejaké knihy, ktoré pomôžu. Existuje mnoho prírodných spôsobov, ako uchovať rôzne druhy potravín, a to môže byť skvelým doplnkom vášho skladovania prežitia. Takto budete mať jedlo bohaté na vitamíny a minerály. A aj keď nikdy nenastane potreba použiť uskladnené potraviny, ušetríte veľa peňazí, ak už máte doma konzervované potraviny.

Okrem toho, premýšľali ste niekedy o pestovaní vlastného jedla? Áno, môžete to urobiť. Nezáleží na tom, či žijete na niekoľkých hektároch dobrej pôdy na vidieku, alebo či bývate v byte v meste – môžete si vypestovať niečo pod zub. Keďže aj tak idete do knižnice, môžete si o tom vziať nejaké knihy. Ak máte veľkú záhradu, bude relatívne ľahké vybudovať zeleninovú záhradu. Ak bývate v byte a máte len malý balkón, existuje veľa rôznych techník, ktoré môžete vyskúšať. Len treba začať.

V závislosti od oblasti, kde žijete, by ste si tiež mali nájsť cestu a spoznať miestne jedlé rastliny, najmä huby.

Samozrejme, nikdy by ste nemali zabudnúť na nejedlé predmety, ktoré budete potrebovať. Otvárač na konzervy, nôž, kremeň a zápalky a toaletný papier sú len niektoré z nevyhnutných vecí, ktoré budete potrebovať.

Ak máte dobrý plán a ak zachováte aspoň tri mesiace jedla pre každého člena rodiny, budete ďaleko pred väčšinou ľudí. To znamená, že budete mať oveľa viac času sústrediť sa na naliehavejšie veci, keď to bude potrebné.

A pamätajte, že úspešné prežitie znamená mať dobrý plán, pripraviť sa načas, okamžite konať a mať vôľu pokračovať, keď to bude najťažšie a keď bude vaša rodina na vás závisieť.

Leave a Comment