interiérové rastliny

Tipy na dekoráciu domova v juhozápadnej časti

Juhozápadný bytový dekor ponúka rustikálnu atmosféru, ktorá je vhodná pre domy v Nevade, Kalifornii, Arizone a Novom Mexiku. Štýl sa dá využiť aj na oživenie životného priestoru bez ohľadu na to, kde býva. Možnosti zdobenia sú zdanlivo nekonečné. Tieto možnosti umožňujú majiteľovi vybrať si jeden štýl alebo kombinovať mnoho tém.

Tento štýl zdobenia je vo všeobecnosti uvoľnený a pohodlný. V tomto type dizajnu sú často zahrnuté štyri podkategórie. Kovbojský prístup sa zameriava na memorabílie z koní a starého západu, aby vytvoril vzhľad divokého západu. Mexický prístup používa Serapes (mexické prikrývky) a keramiku pri zdobení domova. Pre modernejší prístup je možné zvoliť farebnú schému a terénne úpravy na vytvorenie atmosféry juhozápadu. Pre indiánsky prístup si na vytvorenie scény vyberte lapače snov a iné indiánske umelecké diela. Keďže juhozápad je taviacim kotlom, ďalším efektívnym prístupom je vybrať si niektoré z každej schémy.

Farby obľúbené v tomto dekoračnom prístupe zahŕňajú ružovú, fialovú, tyrkysovú, svetlohnedú a fialovú, ktoré vytvárajú púštny západ slnka. Taos, modrá, svetlá kombinácia fialovej a modrej sú jednou z najobľúbenejších možností. Populárne sú aj svetlé a výrazné farby z indiánskeho a mexického umenia.

Osvetlenie v miestnosti by malo byť tlmené, aby zvýraznilo hnedú a tmavočervenú. Jasné prirodzené osvetlenie možno použiť na vyzdvihnutie svetlých farieb a béžovej. Skvelou voľbou sú keramické lampy. Kovbojské lampy so základňou kovboja jazdiaceho na býkovi môžu pridať na zaujímavosti každej miestnosti.

Existuje veľa vhodných doplnkov pre dekoráciu. Vhodné sú indické umenie, bábiky Kachina, rebríky Kiva, šperky a bubny. Prehoďte mexickú prikrývku cez pohovku a vytvorte juhozápadný poplatok. Kolesá vozov, lebky a dlhé rohy môžu pripomínať púštne teplo.

Krajina mimo domu môže vytvoriť požadovaný dôraz predtým, ako návštevník vstúpi do domu. Sukulenty a kaktusy poskytujú dobrý prvý dojem. Ak klíma neudrží tieto púštne rastliny vonku, zasaďte ich do kvetináčov a držte ich vnútri. Ľahko sa udržiavajú a prežijú vo väčšine domácností.

Juhozápadní akryloví umelci vytvárajú nádherné obrazy, ktoré dokážu zdôrazniť akúkoľvek púštnu výzdobu domova. Tieto maľby sú dostupné v brilantných juhozápadných farbách alebo v tlmených farbách, ktoré by sa dali nájsť v bledých vodových farbách. Sú skvelým doplnkom do domácnosti a môžu pomôcť skrášliť každú miestnosť.

Leave a Comment