interiérové rastliny

Ako sa starať o izbové rastliny

Dostať domov rastlinu je ako dostať domov život. Budete ho musieť pestovať s láskou a starostlivosťou. Preto je dôležité vidieť a pochopiť nastavenie a prostredie vášho priestoru predtým, ako si domov prinesiete rastlinu. Je dôležité zabezpečiť, aby prostredie vo vašej domácnosti/kancelárii alebo akomkoľvek inom priestore zodpovedalo požiadavkám závodu.

Všetky rastliny potrebujú na prežitie potravu, vodu a slnečné svetlo. Ale rôzne rastliny vyžadujú rôzne množstvá každej z nich.

1. Voda – Zavlažujte rastliny podľa ich potrieb. Rastliny potrebujú vodu, ale nie príliš veľa alebo príliš málo. Väčšina rastlín má rada, keď majú korene stále vlhké, ale nie mokré. Svojej rastline musíte poskytnúť stálu vodu. Väčšina našich izbových rastlín má ako základ kokosovú rašelinu. Najlepší spôsob, ako skontrolovať, či potrebujete zalievať rastlinu alebo nie, je skontrolovať kokosovú rašelinu a zistiť, ako je suchá, a podľa toho zalievať. Ak je kokosová rašelina svetlohnedá a vyzerá suchá, musíte rastlinu zaliať. Zároveň však musíte zabezpečiť, aby nedochádzalo k upchávaniu vody na dne. Najlepší spôsob, ako to skontrolovať, je strčiť prst do kokosovej rašeliny a skontrolovať, či je zvnútra suchá alebo vlhká.

2. Svetlo – Ďalšou najdôležitejšou vecou je svetlo. Niektoré rastliny vyžadujú správne slnečné svetlo; na druhej strane niektorí môžu ľahko žiť bez prirodzeného svetla alebo slabého svetla.

Napríklad – šťastná rastlina bambusu si vystačí s miernou úrovňou nepriameho svetla. Ale Bonsai potrebuje aspoň 3-4 hodiny slnečného svetla na dennej báze. Väčšina listnatých rastlín si vystačí s malým alebo žiadnym slnečným žiarením. Musíte porozumieť požiadavkám vašej rastliny na svetlo a potom nájsť najlepšie vhodné miesto pre rastlinu vo vašej domácnosti alebo kancelárii. Ďalším kritickým faktorom je tu zabrániť teplotným šokom pre rastlinu.

3. Predchádzanie problémom so škodcami – Nečistoty upchávajú póry rastliny, čo sťažuje dýchanie. Listy rastliny musíte umývať niekoľkokrát za mesiac. Jednoduchý spôsob, ako to urobiť, je použiť vodný sprej. Takže každú chvíľu môžete na listy dodávať sprejovú vodu.

4. Prerezávanie žltých listov – Listy môžu žltnúť z niekoľkých dôvodov. Jedným z hlavných dôvodov, prečo listy začnú žltnúť a potom hnednúť, je suchosť. Ak je rastlina suchá, bude mať tendenciu vädnúť a listy začnú žltnúť. Druhým dôvodom, prečo k tomu dochádza, je, že rastlinu postihuje nejaká choroba alebo existuje hubová aktivita. Je dôležité pochopiť dôvod žltnutia listov, postarať sa o tento dôvod a tiež orezať žlté listy, aby neovplyvnili zvyšok rastliny. Jednoduchý spôsob, ako orezať žlté listy, je použiť záhradné nožnice alebo jednoduché nožnice na listy rastlín.

5. Potrava – Potrava hrá dôležitú úlohu pri pestovaní rastlín. Dôležitou potravou pre rastliny okrem vody je NPK, ktorú musíte pridať do rastlinného základu raz za 4-6 mesiacov. Tento prášok môžete pridať do vody a pridať túto zmes k rastlinám. Je nevyhnutnosťou pre rastliny listov a bonsai, ale nie je potrebná v rastlinách Lucky Bamboo.

Toto je niekoľko veľmi základných vecí, o ktoré sa musíte postarať pre zdravú sviežu zelenú rastlinu.

Rastliny potrebujú náležitú starostlivosť.

Leave a Comment