aromatické rastliny

Aromaterapeut vysvetľuje – čo je aromaterapia?

Slovo „Aromaterapia“ sa objavuje na toľkých miestach a na toľkých produktoch, že nie je prekvapujúce, že mnohí ľudia sú veľmi zmätení, čo to vlastne znamená.

Žiaľ, neexistuje žiadna právna definícia „aromaterapie“, takže sa bohužiaľ v blízkej budúcnosti pravdepodobne nezmení.

Čo je teda vlastne „aromaterapia“? Je to viac než len niečo, čo dobre vonia?

Slovo “aromaterapia” môže naznačovať, že terapia je len o vôňach. Ale viac ako len krásne vonia, aromaterapia využíva aromatické zložky rastlín pre ich liečivé a zdravotné prínosy.

Aromaterapia je prax používania esenciálnych olejov, prchavých rastlinných extraktov, na podporu a zlepšenie zdravia tela, mysle a ducha.

Je dôležité si uvedomiť, že esenciálne oleje používané v aromaterapii sú všetky čisté rastlinné oleje. Neobsahujú syntetické oleje alebo vonné látky alebo iné aromatické látky, ako je kadidlo, a nezahŕňajú veľa produktov na trhu, ktoré používajú slovo aromaterapia na označenie akéhokoľvek produktu, ktorý vonia dobre – aj keď neexistujú žiadne terapeutické výhody. (Viac informácií o esenciálnych olejoch nájdete v budúcich blogových príspevkoch.)

Ďalšou vlastnosťou aromaterapie je, že je a celostnej terapie v tom zmysle, že účinky možno pociťovať na viacerých úrovniach – fyzickej, mentálnej, emocionálnej, duchovnej a energetickej. To znamená, že aromaterapia môže byť prínosom pre všetko, od fyzických ochorení až po duševné a emocionálne účinky a ďalšie.

Z tohto dôvodu sa aromaterapia veľmi dobre hodí k iným modalitám. Môžete teda vidieť aromaterapeutov, ktorí sa venujú aj masážam, naturopatii, ošetrovateľstvu, pôrodnej asistencii, kineziológii a mnohým ďalším oblastiam. Alebo sú esenciálne oleje začlenené do iných spôsobov rôznymi odborníkmi. (Na používanie esenciálnych olejov by mal mať každý odborník primerané školenie – mnohí to robia, no niektorí nie – ako to zistiť, si povieme v budúcom blogovom príspevku.)

Aromaterapia, ak sa praktizuje ako profesionálna modalita, je zameraná na konkrétne potreby jednotlivca, pričom využíva podrobné znalosti terapeuta na vytvorenie jedinečného liečebného programu. To môže zahŕňať masáže alebo iné telové ošetrenia alebo ošetrenia, ktoré má klient použiť doma.

Samozrejme, že aromaterapiu možno praktizovať aj na základnejšej úrovni doma s použitím esenciálnych olejov v difuzéroch, inhalátoroch alebo v masážnych či telových olejoch a výrobkoch starostlivosti o pleť. Môžu byť dokonca použité na čistenie a iné použitie v domácnosti.

Existuje mnoho spôsobov, ako využiť aromaterapiu na využitie výhod esenciálnych olejov. Pozrite si budúce príspevky s ďalšími informáciami o mnohých spôsoboch použitia esenciálnych olejov.

Leave a Comment