interiérové rastliny

Čínska vejárová palma – Livistona Chinensis

Chinese Fan Palm, vedecký názov Livistona Chinensis, je dostupný od južného Japonska po južný Taiwan. Čínska vejárová palma patrí do rodiny paliem Arecacea/Palmae. Tieto čínske palmy sa používajú na terénne úpravy na Floride a v Kalifornii.

Čínska vejárová palma má široké listy. Táto palma je izbová rastlina. Tieto rastliny dobre rastú v slnečných miestnostiach a krytých bazénoch, kde je prirodzené slnečné svetlo. Stonka tejto rastliny je ako háčik. Táto palma, keď dospeje, získa drevený kmeň, ale v mladom veku je stonka mäkká. Kmeň tohto stromu môže dorásť až do priemeru 18 palcov a môže dosiahnuť výšku od 15 do 25 stôp. Existujú súkvetia, ktoré sú skryté v korune a skôr sa premenia na plody. Plody tohto stromu majú oválny a okrúhly tvar. Plody sú jedlé a majú modrozelenú farbu.

Ak umiestnite túto palmovú rastlinu na slnečné svetlo, spotrebuje veľa vody. Rastline musíte dať veľa vody. Musíte skontrolovať základnú potrebu vody, ktorú palma potrebuje. Táto rastlina môže dobre rásť pri normálnej teplote. Ale ak sa teplota zvýši, môže to zničiť rast tohto stromu.

Rozmnožovanie čínskej palmy sa vykonáva prostredníctvom semien. Tieto palmové rastliny sa dajú dobre pestovať v nádobách. Nádoby sa používajú na pestovanie čínskej palmy. Majú schopnosť dobre rásť vo vnútri v nádobách.

Táto palma dobre rastie na priamom slnku. Ale odporúča sa pestovať mladé rastliny v tieni. Strom musíte zaliať dostatočným množstvom vody, ktorá môže podporiť jeho rast. Táto rastlina sa musí hnojiť dvakrát do roka, tj v lete av zime. Hnojivo musí obsahovať mikroživiny. Musíte dodať univerzálne tekuté hnojivo. Pred hnojením palmy musíte tiež dodávať vodu do pôdy.

Táto rastlina nepotrebuje žiadnu údržbu. Vyžadujú veľmi malé množstvo orezania listov. Malé orezanie oživí čínsku palmu Fan. Táto dlaň je napadnutá roztočmi. To sa však dá vyliečiť postrekom pesticídov. Stromy môžu byť posypané aj záhradníckymi olejmi a sprejmi. To úplne zabije škodcov. Tieto palmové rastliny sú odolné voči hubám. Huba, ktorá má silný vplyv na ostatné palmy po poškodení chladom, má na túto palmu menší vplyv. Tieto palmy znesú teplotu nižšiu ako 15 stupňov.

Táto palma sa predáva po celom svete. A táto palma sa dováža z južnej Číny a južného Japonska na Floride a v Kalifornii. Táto palma dobre rastie v interiéri a môže pridať na kráse terás a krytých bazénov. Čínska vejárska dlaň môže získať väčšiu výšku v porovnaní s interiérom.

Leave a Comment