interiérové rastliny

Copper Canyon Daisy drží jelene preč

Ak ste ako mnohí ľudia, milujete svoje rastliny a chcete ich udržiavať v bezpečí a zdraví. Ak chcete chrániť jelene pred týmito krásnymi rastlinami, potrebujete pomoc. Jedným zo spôsobov je použiť túto Copper Canyon Daisy na pestovanie na vašom dvore a záhrade. Najprv sa však pozrime na vlastnosti sedmokrásky medenej kaňonovej a na to, ako pomôže udržať vaše rastliny v bezpečí a nakoniec aj zdravé.

Táto sedmokráska je známa aj pod nechtík lekársky, nechtík kríkový a nechtík mexický. Rod a druh sú Tagetes lemmonii so synonymami Tagetes alamensis a Tagates palmeri. Je to trvalka so žltooranžovými kvetmi.

Sedmokráska medená je kvitnúci ker, ktorý kvitne na jeseň a potom skoro na jar. Ak ho ponecháte osamote, môže dorásť do výšky 6 stôp a rozšíriť sa na šírku viac ako 4 stopy (1,2 až 1,8 metra). Tieto sedmokrásky milujú teplo a sú odolné voči suchu, čo by mohol byť dobrý projekt pre začínajúcich záhradníkov v zónach 8a až 11.

Táto sedmokráska, ktorú mnohí nesprávne identifikovali ako pôvodom z Texasu, skutočne pochádza z Arizony, Strednej Ameriky a Mexika. rastlina kvitne len vtedy, keď sa dni skrátia dostatočne na to, aby sa v rastline spustila reakcia kvitnutia, čo je 4 až 5 hodín slnečného svitu a zvyšok času je svetlo tieň. Je to to, čo sa bežne spomína ako rastlina krátkeho dňa.

Ako človek môže predpokladať zo svojho prirodzeného prostredia, tento ker nechtíka je tolerantný voči suchu, vyvíja sa v tenkých pôdach a je zvyčajne drsnou rastlinou. Akonáhle sa rozvinie v záhrade, potrebuje málo vody a žiadne hnojivo. Je veľmi dobrý pre xeriscape terénne úpravy kvôli jeho schopnostiam znášať sucho. Ďalšou výhodou je silná aróma lístia; drží tých jeleňov preč.

Preukázala sa ako významná farebná trvalka pre záhrady odolné jelenej zveri. Keď jelene zmenili svoje štandardy pasenia kvôli suchu a premnoženiu, neexistujú žiadne správy o tom, že by jedli sedmokrásku. Použite sedmokrásku medenú ako sprievodnú rastlinu k iným náchylným rastlinám, ktoré môžu byť príťažlivé pre jelene. Táto rastlina poskytne ochranu všetkým, ktorí sa odvážia rásť v blízkosti.

Lístie je vždyzelené a nedrevnaté. Je aromatický s mimoriadne voňavou citrusovo-borovicovou vôňou najmä pri prerezávaní. Pri prerezávaní môže vzniknúť alergický problém.

Je to príjemné pre motýle, vtáky a včely.

Požiadavky na pH pôdy sú zásadité. Takže pri rozmnožovaní udržujte pôdu okolo 7,5 – 8,5. Najpoužívanejšími metódami rozmnožovania sú potom odrezky, ktoré sa v skutočnosti zakoreňujú rýchlejšie a plnšie ako odrezky stoniek, odrezky bylinných stoniek a odrezky z mäkkého dreva. Ak používate zber semien, nechajte struky alebo hlavičky semien vyschnúť na rastlinách a potom zbierajte semená.

Leave a Comment