názvy rastlín

Desať zdravých spôsobov, ako si spomenúť na zosnulú milovanú osobu

Bojíte sa, že teraz, keď sa pohreb skončil a všetci sa vrátili do svojich zaužívaných úloh, na vášho drahého sa pomaly zabudne? Alebo premýšľate, čo by ste mohli urobiť, aby bolo jasné, že zosnulý je stále súčasťou vašej rodiny a navždy ňou bude?

Je veľa vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste si uctili zosnulého a zároveň zachovali jeho/jej pamiatku živú. V mnohých prípadoch bude spôsob, akým si danú osobu zapamätáte, zdrojom múdrosti a humoru, ktorý môže trvať roky a môže byť inšpiráciou v živote.

Tu je desať spôsobov, ako začať prejavovať lásku, aj keď ste odlúčení od svojho milovaného.

1. Keď nastane ten správny čas (a len vy budete vedieť kedy), povedzte svoj obľúbený príbeh o milovanej osobe. Môže to byť vtipný príbeh alebo príbeh, ktorý ilustruje jeho/jej charakter. Vyberte si správne miesto a osoby, s ktorými budete zdieľať to najlepšie, a buďte opatrní, aby ste to vložili ako normálne a prirodzené rozšírenie konverzácie.

2. Pravidelne používajte obľúbený recept, ktorý váš blízky rád jedol alebo varil. Môžete tiež podávať jeho/jej obľúbený dezert s pripomienkou toho, aký bol rozhovor, keď sa podával.

3. Zasaďte si záhradu spomienok alebo strom, krík alebo kvety, ktoré kvitnú každý rok a sú označované ako „Sarah’s Garden“, „Máriin strom“ alebo Joeova rastlina.“ Vyberte si predmety, ktoré boli obľúbené u vášho milovaného. Ak je to možné , umiestnite ich do priestoru, aby ich bolo pri pohľade z okna vidieť a mohli ste komentovať ich rast či vzhľad počas roka.

4. Každý deň používajte krstné meno svojej milovanej osoby. Môžete to urobiť tak, že sa s ním/jej budete každý deň rozprávať, či už potichu alebo nahlas, alebo môžete ostatným povedať, že dúfate, že budú bez obáv používať meno a hovoriť o milovanej osobe, keď sa na ňu odvolávajú, je prirodzené. v konkrétnom rozhovore.

5. Na sviatky, narodeniny, letné varenie alebo výročia nájdite spôsob, ako symbolicky rozpoznať prítomnosť milovanej osoby. Pri varení používajte konkrétny riad; zobraziť špeciálny predmet, ktorý patril zosnulému; zapáliť sviečku doma a/alebo v kostole; zobraziť niečo, čo osoba vyrobila alebo namaľovala; urobte prípitok, v ktorom je osoba uvedená menom alebo zaveste konkrétnu ozdobu alebo predmet, ktorý charakterizuje milovanú osobu.

6. Urobte niečo, aby ste pokračovali v charitatívnom záujme, ktorý mal váš blízky v konkrétnej organizácii alebo veci. Mohli by to byť veci ako ochrana nejakej časti životného prostredia, sponzorstvo dieťaťa v detskom domove, pomoc bezdomovcom alebo dobrovoľníctvo v polievke. Môžete tiež zvážiť zriadenie štipendia na strednej alebo vysokej škole.

7. Pustite svojmu milovanému obľúbenú pesničku alebo pesničku z jeho obľúbeného zabávača či televíznej show. Môže byť tiež užitočné nájsť hudbu, ktorá bola populárna skôr vo vašom živote a ktorá môže vyvolať staré spomienky na vás a vašu milovanú osobu.

8. Na výročie alebo iný výnimočný deň požiadajte svojho najlepšieho priateľa, aby si urobil výlet na obľúbené miesto, kam ste chodievali so svojou milovanou osobou. Keď tam diskutujete o minulosti a spomienkach, ktoré táto návšteva vyvoláva. Keď budete ďalej s opätovným investovaním do života, možno si budete chcieť urobiť tento výlet sami a rozhodnúť sa porozprávať so svojím zosnulým blízkym o dobrých časoch, ktoré ste tam zažili.

9. Vytvorte koláž obrázkov milovanej osoby, ktorú môžete zarámovať a umiestniť vo svojom dome a/alebo kancelárii. Ak máte špecifický umelecký talent (alebo by ste si mohli niekoho najať), nakreslite karikatúry alebo symboly, ktoré ilustrujú záujmy, charakter alebo zručnosti osoby a zahrňte ich do koláže. V prípade potreby priložte ukážku práce zosnulého.

10. Nechajte si vyrobiť plaketu, na ktorú bude vygravírované meno vášho blízkeho s obľúbeným výrokom (svojim alebo tým, ktorý mal rád váš drahý). Informujte sa na miestnej vysokej škole alebo univerzite, či s tým bol spojený, či by prijali dar lavičky pre kampus s menom vašej milovanej osoby. Alebo si kúpte lavičku a umiestnite ju do záhrady alebo na cintorín.

Stručne povedané, spôsob, akým si pamätáte svojho milovaného, ​​je obmedzený iba vašou kreativitou. Takže vezmite do úvahy, čo ste sa naučili od svojho milovaného, ​​ako pomáhal druhým a ako si myslíte, že by si naňho rád pamätal. Požiadajte ostatných, ktorým dôverujete, o ich názor. Potom sa rozhodnite, ako budete udržiavať spomienku na svojho milovaného živú pomocou hmatateľných pripomienok, ktoré vytvoríte.

Leave a Comment