názvy rastlín

Dobré jedlo Dobré zdravie – ľubovník bodkovaný – prírodný prozac

Vedeli ste, že bylinný doplnok ľubovník bodkovaný je rovnako dobrý na zlepšenie nálady a povzbudenie ako Prozac? S blížiacimi sa temnými mesiacmi a pochmúrnymi súčasnými ekonomickými vyhliadkami, zimné blues tento rok pravdepodobne zasiahne viac ľudí ako kedykoľvek predtým. Počty ľudí so sezónnou afektívnou poruchou – SAD. sa za posledné desaťročie výrazne zvýšil a v súčasnosti je bežným stavom, ktorý je medicínsky uznávaný.

Dáte svojmu telu tú najlepšiu šancu bojovať proti SAD, zimnému blues alebo vírusom, ktoré možno ľahko dosiahnuť konzumáciou dobrého jedla pre dobré zdravie. Jedením širokej škály nutrične dobrých potravín umožňuje telu prijímať množstvo dôležitých vitamínov a živín, čím podporuje zdravý imunitný systém pre dobré zdravie tela aj mysle.

Imunitný systém tvrdo pracuje, aby bojoval proti všetkým mnohým stresom každodenného života, ako aj nášmu každodennému bombardovaniu vírusmi. Ľubovník bodkovaný – bylinný extrakt – je už dlho známy svojimi schopnosťami pozdvihnúť náladu na celom svete, ale teraz sa mu medicínsky pripisuje uznanie v boji proti depresii.

Grécky názov rastliny na živý plot so žltými kvetmi Hypericum znamená „umiestniť niečo nad obraz“, čo je známa prax na odvrátenie zla, a bylina kvitne okolo dňa svätého Jána – 24. júna, odtiaľ názov. Prvé zaznamenané lekárske použitie ľubovníka bodkovaného bolo v starovekom Grécku, kde sa po stáročia používala nielen na liečbu depresie, ale aj mnohých iných stavov, od problémov s dýchaním až po úplavicu.

Symptómy zimného blues a SAD sú veľmi podobné a zahŕňajú nedostatok energie, únavu, prejedanie sa, sociálne stiahnutie a nízku náladu, ale ich závažnosť je pri SAD oveľa hlbšia. Tieto príznaky môžu často vážne ovplyvniť výkon postihnutého v jeho vzťahoch, práci a domácom živote. Príčina SAD nie je určená, ale dlhé tmavé zimné dni s nedostatkom prirodzeného denného svetla sa považujú za hlavný spúšťač, ktorý spôsobuje, že telo zvyšuje produkciu melatonínu, ktorý sa normálne uvoľňuje iba v noci, čo nám pomáha spať a potláča produkciu serotonínu.

Nízky serotonín je znakom depresie, ktorý sa môže počas letných mesiacov výrazne zlepšiť pomocou svetelnej terapie a teraz s ľubovníkom bodkovaným. Vedci zistili, že ľubovník bodkovaný je rovnako účinný pri liečbe depresie ako Prozac v najdôkladnejšej štúdii rastliny a že má menej vedľajších účinkov ako štandardné lieky.

V štúdii sa porovnávala široká škála starých a nových antidepresív, vrátane najnovších SSRI (selektívny inhibítor spätného vychytávania serotonínu), ako sú Seroxat a Prozac. Veria, že ľubovník bodkovaný funguje presne rovnakým spôsobom ako SSRI, a to tak, že serotonín – chemická látka, ktorá sa najčastejšie spája s pozitívnou a šťastnou náladou – sa dlhšie vznáša v mozgu tým, že blokuje ich spätnú absorpciu do mozgu.

Keďže hladina serotonínu zostáva v mozgu konštantnejšia, pomáha stabilizovať náladu človeka, vďaka čomu sa cíti šťastnejší a menej náchylný na zmeny nálady a pocit depresie. Samostatná štúdia zistila, že ľubovník bodkovaný je jediným alternatívnym liekom, u ktorého sa preukázalo, že má vplyv na depresiu.

V Nemecku sa ľubovník bodkovaný bežne predpisuje tínedžerom a deťom na zmiernenie depresie, kde sa považuje za účinný liek. Írska republika dala ľubovník bodkovaný na predpis až v roku 2000, pretože by ho nemal užívať nikto, kto už užíva antidepresíva alebo lieky na riedenie krvi, pretože existuje vyššie riziko mŕtvice.

Počas užívania doplnku existuje tiež obava, že účinnosť antikoncepčných tabliet môže byť narušená. Hoci ľubovník bodkovaný možno ľahko kúpiť v supermarketoch a obchodoch so zdravou výživou, kde sa kvalita produktu môže značne líšiť, vždy sa odporúča poradiť sa pred užitím s lekárom.

Ak si myslíte, že možno alebo trpíte zimným bluesom alebo depresiou, mali by ste vyhľadať lekársku pomoc, pretože existuje veľa odborných skupín, ktoré vám môžu pomôcť a pomôcť vám. Pomôcť si je hlavným kľúčom, ale uvedomenie si, že sme postihnutí depresiou, nie je niečo, čo by sme chceli uznať, často si to naši blízki priatelia a rodina uvedomia skôr, ako sme pripravení si to priznať.

Naše nálady sa menia a môžu byť do značnej miery ovplyvnené prostredím, tlakom každodenného života, vedením rodiny, starosťou o prosperitu a istotu zamestnania, depresívnymi globálnymi ekonomickými podmienkami, na ktoré sa médiá ako keby fixovali, zoznam je nekonečný. Tak prečo neskúsiť trochu sebapôžitkárstva, to je správne pôžitkárstvo, viem, že v tejto ekonomickej klíme hľadáme lacnejšiu alternatívu k mnohým veciam, najmä k jedlu, ale jedlo, ktoré jeme, veľmi súvisí s naším blahobytom tela aj mysle.

Lacnejšie jedlo má často vyšší obsah sacharidov a práve preto, že je lacné, jeme viac, čím sa vytvára začarovaný kruh. Jesť dobré jedlo nám skutočne dáva dobrý pocit a pomáha nám zlepšiť náladu. Ak kupujeme a jeme dobré jedlo, sme skutočne oveľa spokojnejší, vo všeobecnosti jeme menšie množstvá, pretože chuť dobrého zdravého jedla v skutočnosti pôsobí na naše mozgy aj žalúdky, čo nám dáva pocit naplnenia, čo zvyšuje našu náladu.

Lenivé luxusné kúpele stoja málo a uľavia nielen od bolesti a vypätia dňa. Vizualizačná terapia je môj spôsob, ako sa vyrovnať s pocitom skľúčenosti alebo stresu z čohokoľvek, je to také ľahké a má na mňa veľmi upokojujúci účinok, ktorý ma vždy pozdvihne. Mám to šťastie, že som nikdy netrpel depresiou, hoci moja veľmi blízka priateľka ňou trpí väčšinu rokov a skutočne to mení jej charakter.

Ak máte veľa peňazí, zimná dovolenka na slnku vám môže skutočne pomôcť, ale pomocou vizualizácie sa môžete dostať von z takých slnečných podnebí bez toho, aby ste opustili svoj domov, zvládne to každý, keď sa naučíte techniku ​​a správny dýchací vzorec, a teraz v chladné rána pri prechádzke so psom to robím, vždy mi to vyčarí úsmev na tvári a zvláštne pohľady okoloidúcich! Sila mysle je mocná sila a my sa musíme vedieť dať do správneho „myslenia“, aby sme to dokázali rozpútať a prospeli svojmu zdraviu posilňovaním pozitívnych pocitov, preto som taký veľký zástanca vizualizácie, je to jednoduché a nestojí to nič – len váš čas, tak prečo to neskúsiť aj vy.

Mám to šťastie, že som nikdy netrpel depresiou, hoci moja veľmi blízka priateľka ňou trpí väčšinu rokov a skutočne to mení jej charakter, zvyčajne berie predpísané lieky, ale túto zimu sa chystá vyskúšať ľubovník bodkovaný, ak by mu podľahla. Pamätajte si teda, že konzumáciou pestrej stravy a dobrého jedla pre dobré zdravie si dodáte potrebné denné živiny a vitamíny, pre zdravie mysle a tela, no niekedy potrebujeme aj trochu extra povzbudenia, a preto môže byť ľubovník bodkovaný práve tou pomocou, ktorú potrebujete, ale vždy sa pred užitím poraďte

Zdravé šťastné jedenie

Sandra a Ted

Leave a Comment