aromatické rastliny

Domáce kúpeľové oleje

Žiadny domáci kúpeľný zážitok sa nezaobíde bez magických účinkov aromaterapie – kúpeľnej terapie využívajúcej terapeutické aromatické vlastnosti niektorých príjemne voňavých prchavých esenciálnych olejov rastlinného pôvodu, nazývaných kúpeľové oleje. Niektoré z týchto kúpeľových olejov môžu byť priamo vložené do pokožky pred vstupom do domácich kúpeľov, zatiaľ čo iné sa pridávajú do vody v domácich kúpeľoch. Alternatívne je možné výpary týchto kúpeľových olejov vdychovať priamo zo vzduchu, ak ich vylúhujete v domácom kúpeľnom prostredí, povedzme rozprašovaním alebo zapálením vonnej sviečky.

Príroda má zásobáreň aromatických rastlín a bylín – niektoré známe a niektoré stále neznáme – ktoré prinášajú blahodarné kúpeľové oleje na kúpeľné použitie. Kúpeľové oleje získané z týchto aromatických rastlín sú už dlho známe pre svoje liečivé vlastnosti. Pri kúpeľných terapiách napomáhajú k úľave od bolestí (svalových aj reumatických), stresu, únavy, depresie, úzkosti atď. a majú relaxačný a upokojujúci účinok na telo a myseľ. Verí sa, že aromaterapia funguje prostredníctvom stimulácie čuchových nervov týmito aromatickými kúpeľovými olejmi.

V dnešnej dobe sa každý cíti vystresovaný v dôsledku tlaku v práci a doma a je vždy ťažko skúšaný. Domáci kúpeľný zážitok s aromatickými olejmi do kúpeľa je presne to, čo potrebujete na omladenie tela a ducha a navodenie pokoja do vašej mysle. Tu sú niektoré z kúpeľových olejov, ktoré môžete použiť vo svojich prenosných domácich kúpeľoch, aby ste do svojho života vniesli radosť a harmóniu aj v stresových situáciách.

Kúpeľový olej zo smrekovej borovice

Tento kúpeľový olej ponúka fascinujúcu kombináciu prírodnej arómy a domáceho kúpeľného zážitku. Zmierňuje boľavé svaly, dodáva energiu a pomáha relaxovať a spať. Po použití zanecháva pokožku jemnú a hladkú.

Rozmarínový kúpeľový olej

Rozmarín je v Európe dlho spájaný so spomienkou a/alebo spomienkou na minulosť. Rozmarínový kúpeľový olej pôsobí povzbudzujúco na nervy, pomáha pri bolestiach hlavy, zlepšuje zlý krvný obeh a dodáva energiu pre telo i ducha. Domáca kúpeľná kúpeľ s rozmarínovým kúpeľovým olejom ráno prebudí všetky fyzické funkcie a pripraví vás na ďalší náročný deň. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov sa odporúča mierne vyššia teplota vody.

Olej do kúpeľa zo senovky

Olej do kúpeľa zo senoviek vo vašich domácich kúpeľoch sa odporúča každému, kto hľadá oddych po náročnom pracovnom dni. Omladzuje vás tým, že zmierňuje únavu; aj po náročnom pracovnom dni sa budete cítiť pripravení na romantický večer, keď sa ponoríte do domácich kúpeľov s olejom do kúpeľa zo senných semien. Na uvoľnenie a uvoľnenie boľavých svalov sa odporúča mierne vyššia teplota vody.

Levanduľový kúpeľový olej

Levanduľový kúpeľový olej je jedným z najčastejšie používaných v aromaterapii. Má jedinečnú a silnú bylinkovú vôňu a má mnoho liečivých vlastností. Má upokojujúci a relaxačný účinok na nervy a pomáha pri navodení spánku. Má tiež antibakteriálne a protizápalové vlastnosti. Prenosná domáca vírivka s levanduľovým kúpeľovým olejom sa odporúča na uvoľnenie napätých svalov a bolestí hlavy a pri zápaloch kože.

Harmančekový kúpeľový olej

Harmančekový olej do kúpeľa je veľmi dobrý pre pokožku. Olej do kúpeľa s harmančekovou esenciou Moya má špeciálny extrakt na ochranu citlivej a drsne ošetrovanej pokožky. Chráni pokožku pred spálením, silným vetrom a znečistením ovzdušia.

Použitie týchto kúpeľových olejov vo vašej prenosnej domácej vírivke môže urobiť váš kúpeľný zážitok nezabudnuteľným.

Leave a Comment