názvy rastlín

EFA pre psov – esenciálne mastné kyseliny

Esenciálne mastné kyseliny kontrolujú mnohé systémy vášho domáceho maznáčika, najmä imunitný systém a zápalovú reakciu. Tvoria zdravé bunkové membrány pre nervový systém vašich domácich miláčikov, nadobličky, štítnu žľazu, kožu, nechty a vlasy. Budujú silnú svalovú hmotu, kosti a zuby. Udržujú sliznice vašich psov premazané. Doslova tieto kyseliny sú stavebnými kameňmi všetkých bunkových membrán. Esenciálne mastné kyseliny sa získavajú iba príjmom potravy a tento tuk je veľmi dôležitý ako zdroj energie.

Existujú tri hlavné skupiny kyselín – obsiahnuté v omega 3 reťazci – kyselina alfa-linolénová (ALA), kyselina eikosapentaénová (EPA) a kyselina dokosahexaénová (DHA). Omega 3 mastné kyseliny si telo nedokáže syntetizovať, preto je potrebné ich dopĺňať v strave vášho domáceho maznáčika. Zabezpečiť, aby váš maznáčik dostával svoje esenciálne mastné kyseliny, závisí od toho, čím ho kŕmite. Je dôležité podávať veľmi dobre vyvážené krmivo. Niektorým suchým potravinám s nízkym obsahom tuku môžu chýbať potrebné EFA. Absorpciu môžu zhoršiť aj iné faktory, ako napríklad niektoré choroby. Ochorenia pankreasu a pečene, najmä môžu spôsobiť zhoršené vstrebávanie tukov, čo má za následok zhoršené telesné využitie týchto kyselín. Zdroje omega 3 mastných kyselín sú z rastlín a studenovodných rýb.

Rastlinné zdroje obsahujú mastné kyseliny ALA, ale ľanový olej nie je dobre asimilovaný alebo trávený u našich domácich miláčikov, pretože ALA musí byť premenená na DHA a EPA, aby bola užitočná. Najlepším zdrojom omega 3 mastných kyselín sú oleje zo studenovodných rýb, ako je losos, halibut, sleď, treska a sardinka. Tieto obsahujú DHA a EPA. DHA a EPA sú prekurzory eikosanoidov. Eikosanoidy sú tvorené telesnými tkanivami počas samoliečebných reakcií na podnety. Tieto látky podobné hormónom pôsobia ako prirodzené protizápalové látky.

Prečo sú omega 3 mastné kyseliny dôležité ako doplnok výživy pre psov?

Pôvodne bolo známe, že omega 3 mastné kyseliny pomáhajú k lesklejšej a lesklejšej srsti vášho domáceho maznáčika. Teraz výskumníci zisťujú, že pridanie omega 3 mastných kyselín pomáha s mnohými ďalšími stavmi, ako sú alergie, autoimunitné stavy, artritída, kolitída, zápalové ochorenie čriev (IBD) a reumatoidná artritída.

Ďalšie nové podmienky tiež vidia výhody pridania omega 3 mastných kyselín.

Domáce zvieratá s rakovinou môžu mať prospech z doplnkov rybieho tuku. Ukázalo sa, že spomaľujú vývoj a metastázy niektorých druhov rakoviny. Srdcovým problémom, ako je ventrikulárna arytmia, sa predišlo a vysoký krvný tlak sa znížil pridaním doplnkov z rybieho tuku do ich stravy.

Zistilo sa, že okrem účinkov na vyvíjajúci sa imunitný systém sú tieto mastné kyseliny potrebné aj pre vývoj zdravých sietníc a zrakovej kôry.

Kvasinkové infekcie sa liečia aj rybím tukom. Zdá sa, že EFA spomaľujú rast Malassezia pachydermatitis, čo je bežná kvasinková infekcia, ktorá postihuje kožu a uši psov a mačiek.

Animal Essentials Ocean Omega Supreme – je doplnok rybieho oleja superprémiovej kvality, ktorý je vyrobený z eticky voľne zbieraného aljašského lososa a celotelových rýb Menhaden. Tento rybí olej najvyššej kvality je testovaný na čistotu; analyzované na ťažké kovy a iné známe znečisťujúce látky. Tento doplnok je vyrobený v USA. Dopĺňa EFA, ktoré sú životne dôležité pre každodenné zdravie vášho domáceho maznáčika.

Animal Essentials Fish Oil Plus poskytuje dobre vyváženú zmes esenciálnych mastných kyselín. Gélové čiapočky v tvare ryby pochádzajú zo sardiniek, makrel a ančovičiek ulovených vo voľnej prírode. Tieto menšie studenovodné ryby majú nižšie hladiny PCB, ortuti a iných kontaminantov ako väčšie dravé ryby, ako je losos. Tieto menšie ryby majú prirodzene vysoký obsah EPA/DHA ako lososový olej. EFA sú nevyhnutné pre zdravú kožu a srsť, navyše pomáhajú regulovať krvný tlak, znižovať hladinu cholesterolu a budovať pevné kĺbové tkanivo. EFA sú prospešné pre kožu a srsť, srdce a kĺby. Omega 3 tiež pomáha regulovať zápaly v tele. Okrem toho bude váš pes lepšie znášať blšie uhryznutie a iné alergény.

Ďalším skvelým zdrojom je lososový olej Grizzly. Grizzly lososový olej poskytuje široké spektrum omega-3, vrátane omega-3 s dlhým reťazcom, EPA a DHA.

Ako naši domáci miláčikovia starnú, čelia zvýšenému riziku srdcových chorôb, artritídy, strate lesku kože a srsti a celkovému nedostatku vitality a elánu. Doplnením stravy vášho psa o tieto EFA-omega 3 mastné kyseliny pomôžete obnoviť tieto systémy v tele vašich najlepších priateľov.

Potreby pre domáce zvieratá Mickey – http://www.mickeyspetsupplies.com

Leave a Comment