interiérové rastliny

Esenciálne oleje na vyliečenie infekcie dutín – jeden z najlepších domácich liekov na sínusy

V roku 1920 francúzsky chemik Rene-Maurice Gattefosse ako prvý použil slovo aromaterapia, keď študoval liečivé vlastnosti rastlinných olejov. Existuje mnoho druhov rastlinných esencií, z ktorých každá má svoje jedinečné liečivé vlastnosti. Esenciálne oleje sa vyrábajú extrakciou z kvetov, listov, semien, koreňov a stoniek aromatických rastlín a stromov procesom nazývaným destilácia vodnou parou.

Takto extrahované oleje sú vysoko koncentrované a na výrobu litra esenciálneho oleja môže trvať stovky kilogramov rastliny, čím sa získa jej účinnosť. Esenciálne oleje sú drahé a zvyčajne sa plnia do malých sklenených fliaš. Niektoré esenciálne oleje fungujú najlepšie pri liečbe infekcie dutín – škorica, ktorá uvoľňuje obehový a dýchací systém, mäta pieporná na upchatie dutín a mnohé ďalšie.

Existuje mnoho spôsobov, ako použiť esenciálne oleje na vyliečenie infekcie dutín a sú jedným z najúčinnejších domácich liekov na sínusy. Oleje si môžete buď vmasírovať do pokožky (v prípade čistých esenciálnych olejov zmiešajte niekoľko kvapiek hroznového alebo mandľového oleja) alebo vdychovaním pary, čo je jeden z populárnych domácich liekov na liečbu dutín.

Ak chcete získať čo najlepšiu úľavu, vyskúšajte nasledovné:

Pridajte niekoľko kvapiek eukalyptu, mäty piepornej alebo mentolu do misky s naparenou vodou. Zakryte si hlavu uterákom a dýchajte paru. Môžete použiť aj čajovníkový s eukalyptovým alebo rozmarínovým a mätovým olejom. Majú podobné účinky ako dekongescia upchatých nosových priechodov a zabíjanie baktérií. Mnohí použili tento domáci liek na sínusy na efektívne vyliečenie infekcie dutín.

Obsahuje zmes 3 rastlinných extraktov – škorice, klinčekov a tymiánu – všetky majú vlastnosti v boji proti infekcii dutín, inhibujú rast baktérií, ktoré spôsobujú vaše sínusy a tiež pôsobia ako expektorans uvoľňujúci hlien, takže ho možno ľahko vykašľať. . Prečítajte si viac o tejto silnej zmesi 3 rastlinných extraktov, pretože mnohí, ktorí ju používali, zistili, že je to veľmi účinný domáci liek na dutiny na vyliečenie infekcie dutín do 3 dní. Využívajú ho aj nemocnice. kliník a lekárov vo viac ako 20 krajinách.

Leave a Comment