názvy rastlín

Je Uva Ursi bezpečná pre mačky – Je Uva Ursi bylina?

Uva ursi je v skutočnosti vždyzelený ker, známy aj ako medvedica alebo jej botanický názov, Arctostaphylos uva ursi. Ako liek na močové cesty sa používa už stovky rokov nielen u zvierat, ale aj u ľudí. Táto bylina alebo botanická látka má antimikrobiálne a dezinfekčné vlastnosti, ktoré bojujú s infekciami, ako je UTI u mačiek.

Bylinné prípravky špeciálne navrhnuté pre mačky a psy používajú túto rastlinnú látku v produktoch, ktoré sa zameriavajú na cystitídu, obličkové kamene a iné problémy s močovými cestami, takže áno na otázku: “Je medvedica bezpečná pre mačky?” Bylina tiež upokojuje podráždenie, znižuje opuchy a bude bojovať proti infekciám; najmä budúce infekcie, pretože zvyčajne akonáhle má vaša mačka infekciu močových ciest, zvyčajne má opakované záchvaty.

Existujú produkty, ktoré kombinujú rastlinu s inými zložkami vo forme kvapiek alebo prášku, takže ich môžete jednoducho vložiť do vody alebo krmiva svojej mačke alebo psovi bez toho, aby ste ich museli prinútiť vziať si tabletku. A rovnako ako pri liekoch na predpis, aj bylinné prípravky, ako napríklad medvedica lekárska, môžu interagovať s inými bylinami, vitamínmi alebo liekmi. Pred začatím pluku akéhokoľvek druhu, ktorý zahŕňa viac ako jednu bylinu, liek alebo doplnok, informujte svojho veterinára, aby vám mohol poradiť o akýchkoľvek interferujúcich kombináciách. Niektoré interakcie sa môžu vyskytnúť, ak váš maznáčik užíva protizápalové lieky vrátane ibuprofénu.

Bylina Uva ursi je bezpečná pre mačky a psy, ak sa používa v súlade s pokynmi a používa sa tak, ako je určené. Je tiež účinnejší, ak sa používa v zloženom vzorci s doplnkovými liekmi, ktoré dobre spolupracujú.

Leave a Comment