aromatické rastliny

Liečenie Hildegardy z Bingenu bylinkami a esenciálnymi olejmi

Európania sa k výrobe esenciálnych olejov dostali až v 12. storočí. Mnohí liečitelia, najmä mnísi a mníšky v opátstvach a kláštoroch, pestovali svoje vlastné aromatické rastliny. Vo svojich liečebných službách používali aj mnohé koreniny, bylinky a aromatické oleje z Ďalekého východu. Musíme mať na pamäti, že všetky literárne vedomosti, ako aj bylinné znalosti spočívali v kláštoroch, pretože to boli mnísi a mníšky, ktorí kopírovali staré texty. Vieme tiež, že to boli muži a ženy v týchto rehoľných rádoch, ktorí praktizovali rôzne formy liečenia. Najmä levanduľa bola skúmaná pre svoje liečivé vlastnosti spolu s rozmarínom, šalviou, bazalkou, harmančekom, medovkou a tymianom. Zdalo sa, že týmto rastlinám sa na chladnejšom germánskom vidieku dobre darí. Niektoré z týchto opátstiev mali rozsiahle podzemné sklady, kde uchovávali bylinky a oleje spolu s potravinami, vínom a pivom. Chorým podávali lieky vo forme bylinných čajov, bylinných olejov, liečivých pív, liečivých vín, páleniek, bylinných tinktúr a mastí.

Keď som bol pred niekoľkými rokmi v Európe, navštívil som ruiny mnohých z týchto opátstiev a zistil som, že zvyčajne umiestňovali svoje bylinkové záhrady priamo za oknami ošetrovne. Počas teplých dní vynášali chorých do záhrady alebo otvárali veľké okenice, aby vánok prenášal vôňu rastlín k chorým. Verilo sa, že tieto nebeské vône pomôžu vyliečiť chorých.

Hildegarda z Bingenu – Liečiteľka pre našu dobu Hildegarda bola benediktínska abatyša v 12. storočí. Rozsiahlo písala o používaní bylinných prípravkov, tinktúr, mastí, mastí a olejov ako súčasti svojej medicíny. Jej spisy sa v tom čase a po mnoho nasledujúcich storočí používali ako referenčný bod pre opátstva v celej Európe. Hildegardina práca s bylinkami, kryštálmi, drahokamami a esenciálnymi olejmi sa teraz intenzívne študuje v celej Európe a používa sa na amerických kurzoch aromaterapie. Vzdelávacie kurzy aromaterapie, ktoré sa vyučujú z kresťanskej perspektívy, nám môžu pomôcť spojiť sa s našou právoplatnou úlohou pri liečení a pomazaní. Hildegarda je len jednou z najznámejších učiteľov v histórii o používaní aromaterapie na liečenie tela/mysle/ducha. Zistite o nej viac v kurzoch, ktoré ponúka Inštitút duchovného liečenia a aromaterapie.

Leave a Comment