názvy rastlín

Národný park Sundarban

Národný park Sunderban sa nachádza na južnom cípe Západného Bengálska. Hustý les Sunderban má obrovské množstvo prírodnej flóry a fauny. Svoje meno dostala podľa jednej z mangrovových rastlín známych ako Sundari. Je to najväčšia rezervácia a národný park tigrov v Indii.

Sundarban, domov kráľovských bengálskych tigrov, je miestom, kde pocítite podstatu spirituality. Najlepší čas na návštevu parku Sunderban je od októbra do marca. Je ľahké sa tam dostať všetkými dopravnými prostriedkami. Miesto, ktoré vďačí za svoj názov stromom Sundari, pozostáva z početnej flóry ako Genwa, Dhundal, Passur, Garjan a Kankra. Krajina je rozdelená mnohými riekami a vodnými kanálmi.

Národný park Sundarban pozostáva

Divoká zver v Sunderbane: Sundarban Park je bohatý na divokú zver. Tiger je hlavnou atrakciou Sundarbanu. Okrem tigrov tu nájdete aj delfína ganžského, sviňuchu, mačku rybársku, líšku indickú, mačku džungľovú, malú, indickú, cibetku, mungu sivú, jeleňa škvrnitého, divú sviňu, lietajúcu líšku indickú, opicu rhesus a pangolína. Akvafauna Sundarbanu zahŕňa rôzne ryby, červené husle a pustovníky.

Birding v Sunderbane: V Sunderbane sa nachádza približne 248 druhov vtákov. Je to veľké hniezdisko pre volavky, volavky, kormorány, orliaky rybárske, orliaky morské, čajky, rybáriky a rybáriky. Príroda je fantastická na pozorovanie vtákov v mesiacoch september až marec.

Miesta, ktoré sa oplatí vidieť: Sajnakhali Santuary, Netidhopani, Bhagabatpur, Kanak, Kaikhali, Piyali sú krásne turistické miesta v oblasti Sunderban. Haliday Island je známy ako posledný test Barking Dear v Indii. Tieto stále zelené mangrovové lesy pulzujú nespočetnými formami života. Pozemok tu je jednoducho atraktívny a krásny.

Leave a Comment