interiérové rastliny

O aromaterapii a hydroterapii

Náš čuch je najsilnejší v porovnaní so všetkými ostatnými. Určité vône spájame s vecami, ktoré sa nám páčia, ale aj s tými, ktoré sa nám nepáčia. Primárna reakcia ľudí na príjemnú vôňu bola študovaná výskumníkmi v oblasti alternatívnej medicíny. Alternatívna medicína využíva nekonvenčné metódy na vyliečenie niekoľkých chorôb medzi ľuďmi. Táto veda má výhodu v tom, že má menej alebo žiadne vedľajšie účinky počas liečby jednotlivca, pretože existujú akékoľvek použitia liekov.

Alternatívna medicína vyvinula lieky na takmer všetky neduhy založené na jednoduchých a prekvapivých látkach. Kto si mohol myslieť, že len cítenie vône nás môže vyliečiť z našej choroby? Toto odvetvie alternatívnej medicíny sa nazýva aromaterapia. Rovnako nezvyčajná ako táto je vodoliečba. Áno, ako už názov napovedá, hydroterapia využíva vodu na zbavenie tela nežiaducich látok a mikróbov spôsobujúcich choroby.

Aromaterapia aj hydroterapia sú techniky založené na metódach intervencie mysle a tela. Obaja sú veľmi efektívni v tom, čo robia. Málokto z nás vie veľa o týchto dvoch relatívne novo vyvinutých technikách,

Tu je uvedený stručný popis, aby ste sa s nimi zoznámili:

AROMATERAPIA

Aromaterapia využíva prchavé rastlinné materiály, nazývané éterické oleje, za účelom zmeny nálady alebo zdravia človeka. Esenciálne oleje, čistá esencia rastliny, majú kvalitu, ktorá pri správnom používaní poskytuje fyzické aj psychické výhody. Esenciálne oleje sú vysoko koncentrované a nemali by sa používať priamo. Sú zmiešané, aby vytvorili „synergiu“.

Okrem esenciálnych olejov sa v aromaterapii používajú aj iné prírodné zložky vrátane rastlinných olejov lisovaných za studena, byliniek, sušeného mlieka, morských solí, ílov a bahna.

Aromaterapia môže prebiehať v dvoch režimoch: priamou inhaláciou vône alebo topickou aplikáciou vo forme kúpeľov, masáží, obkladov a pod.

Priama inhalácia je najlepší spôsob, pretože účinne zbavuje telo všetkých problémov s dýchacími cestami. Ovplyvňuje nervový systém, pretože aróma spúšťa reakciu v mozgu, ktorá vedie k zmierneniu psychologických nálad. Miestne aplikácie sa aplikujú na kožu a absorbujú sa do krvného obehu. Masážne zmesi obsahujú aromatické oleje, ktoré pomáhajú znižovať bolesti svalov, bolesti a migrény. Aromatický kúpeľ urýchli hojenie kožných ochorení; znížiť hladinu stresu a zvýšiť krvný obeh a prietok. Postihnutému miestu prospeje aj používanie obkladov na aplikáciu aromatických solí na telo. Táto metóda sa používa na liečbu svalových bolestí, kŕčových žíl, vyvrtnutí, menštruačných kŕčov a upchatého dýchania.

HYDROTERAPIA

Sme z 80% z vody a na základe tejto skutočnosti štúdie odhalili, že voda sa dá efektívne využiť na vyliečenie ľudského tela z viacerých chorôb.

Nakoľko je pitná voda univerzálnym rozpúšťadlom, výrazne napomáha pri odstraňovaní odpadových látok, ktoré sa za určitých okolností hromadia v ľudskom organizme a spôsobujú definitívnu ujmu.

Hydroterapia sa používa ako fyzioterapia na liečbu ľudí s ťažkými zraneniami a úbytkom svalov. Vodoliečba sa využíva aj u jedincov trpiacich kĺbovými problémami alebo ťažkým telesným postihnutím.

Vodoliečbu je možné využiť rôznymi spôsobmi v kúpeľoch ako sú horúce, studené, neutrálne, sedacie, saunové kúpele atď. Zatiaľ čo studené kúpele zlepšujú prekrvenie tkanív a zmierňujú opuchy, parné kúpele sú účinné pri otváraní pórov na pokožke a osviežujú organizmus. Sedacie kúpele sa používajú pri liečbe poškodenej kože a pri ochoreniach pohlavných a močových orgánov. Spreje sa môžu podávať pri mnohých ochoreniach a neutrálny kúpeľ je najvhodnejší na uvoľnenie a sedatívne účinky, pretože má podobnú teplotu ako telo a má liečivý vplyv na nervový systém a hormonálny systém.

Hydroterapia a aromaterapia sú veľmi účinné a nemajú absolútne žiadne vedľajšie účinky pri ich používaní. S malou praxou je možné vykonávať obe techniky

Leave a Comment