aromatické rastliny

Postavte si svoj vlastný krík

Čo je to záhrada bez kríkov, vždy hovorím. Kríky sú neoddeliteľnou súčasťou každej atraktívnej záhrady. Dôvod ich dôležitosti spočíva v ich veľkosti a štruktúre. Väčšina kríkov vyzerá ako trpasličí stromy, čo im dodáva jemný nádych. Osobne som fanúšikom kríkov, kríky sa nielen ľahko udržiavajú, ale poskytujú auru bohatej zelene v celej záhrade. V tomto článku by som vám rád poskytol informácie, ktoré by vám pomohli vysadiť záhradné kríky, aby ste zlepšili vzhľad a atraktívnosť po celej dĺžke vašej záhrady.

Čo je krík?

Akákoľvek oblasť na vašom trávniku, v ktorej dominujú záhradné kríky, sa nazýva krovina. Krík zvyčajne ohraničuje akúkoľvek oblasť záhrady.

Scenáre dizajnu kríkov:

Najlepšie miesta na zakorenenie kríkov vo vašej záhrade by boli pozdĺž vchodu alebo chodníka, okolo živých plotov alebo okolo záhona s kvetinovými rastlinami. Najlepšie kríky pre vyššie uvedené scenáre by boli také, ako je uvedené nižšie

1.) Pozdĺž vchodu do brány: Môžete si dopriať kríky Choisya a bolo by to moje najlepšie odporúčanie pre takýto scenár. Choisya je aromatický záhradný ker a obľúbená dekoratívna rastlina v oblastiach, kde prevládajú mierne zimy. Kvety sú v tvare hviezdy a majú výraznú vôňu. Listy sú lesklé, 3-8 cm dlhé a zložené so 4-13 lístkami.

2.) Okolo živých plotov: Toto je môj obľúbený záhradný scenár. Môžete postaviť záhradný živý plot z kríkov, ako je zimolez (akýkoľvek druh podľa vášho výberu) a nastaviť spodný okraj pomocou kríkov ako Phormium Purpurea, Hidcote alebo Buddleia Pink. Tieto kríky poskytujú dokonalú kombináciu farby a štruktúry spolu so živým plotom zloženým zo zimolezu.

3.) Okolie záhona s kvetinovými rastlinami: Citus by bol mojou voľbou pre tento scenár. Dôvodom sú jemné kvety s 5 lupeňmi dostupné v rôznych farbách od bielej, fialovej až po tmavo ružovú. Tieto kvitnúce kríky dodávajú nádhernému kvetinovému záhonu dokonalé pozadie. Listy sú vždyzelené a zhluknuté, keď sú vysadené v skupinách, čo vytvára okrajový vzhľad.

Tipy na údržbu kríkov:

Údržba kríkov je zvyčajne pomerne jednoduchá a nevyžaduje si veľa úsilia zo strany záhradníka. Je dôležité zabezpečiť, aby bola štruktúra kríkov dobre udržiavaná; Je to ako pravidelné ostrihanie záhradných kríkov, aby boli dobre upravené. Väčšina kríkov môže byť infikovaná škodcami, a preto je pravidelná úprava pomocou pesticídov nevyhnutnosťou. Záhradné kríky dobre rastú na miestach, kde je klíma zvyčajne v rozsahu miernych zím a väčšina z nich nie je vhodná na teplé letné podnebie.

Dúfam, že tento článok bol užitočný a poslúžil ako motivácia pre rozvoj kríkov vo vašej záhrade. Experimentujte s dizajnom a farbami, ktoré máte k dispozícii pomocou rôznych kríkov, bavte sa!

Leave a Comment