tipy a triky pre rastliny

Použitie melasy v hydropónii

Hydroponickí záhradkári, ktorí chcú využiť výhody melasy vo fáze kvitnutia, by mali používať produkty určené pre hydroponické systémy, ručné kŕmenie rastlín alebo listové krmivo.

Melasa je skvelým zdrojom draslíka vo fáze kvitnutia. Jeho použitie vo vašej nádrži však môže byť ťažké.

V prvom rade nakŕmi zlú baktériu, ktorá spôsobuje hnilobu koreňov a hlien.

Po druhé, ak nie je veľmi zriedený, môže upchať čerpadlá a odkvapkávače.

V dôsledku toho, ak chcete získať všetky výhody používania melasy bez bolesti hlavy, odporúčam použiť produkt určený pre hydroponické systémy.

Dva produkty, ktoré som osobne používal, sú Liquid Carbo Load od Advanced Nutrients a Sweet od Botanicare. Môžete ich naliať priamo do zásobníka bez obáv zo slizu alebo upchatia systému. Okrem toho sú tieto produkty oveľa viac ako len melasa. Obsahujú prospešné stopové prvky a sú rafinovanejšie ako melasa, vďaka čomu je príjem živín vašimi rastlinami efektívnejší.

Ďalšou možnosťou je použiť čistú melasu zriedenú vodou, ale namiesto toho, aby ste ju vložili priamo do nádrže, kŕmte rastliny zmesou ručne. Vaše rastliny získajú všetky výhody melasy, ale nebudete sa musieť obávať slizu alebo upchatého systému. Najlepšou voľbou je melasa Blackstrap (nesulfidovaná).

Okrem toho môžete melasu zmiešať s vodou a vložiť do rozprašovacej fľaše na kŕmenie na listy. Avšak kombinovanie melasy s inými zložkami v recepte na kŕmenie na list je skvelé, pretože má schopnosť chelátovať živiny, takže sú priamo absorbované a využívané rastlinou.

Aj keď melasa obsahuje vysoké hladiny draslíka, ak sa snažíte nahradiť jeho nedostatok, lepšou voľbou je kelp.

Na okraj, ak svoje rastliny kŕmite listom, nezabudnite počas kŕmenia vypnúť svetlá HID. Ak tak neurobíte, riskujete, že kvapôčka vody bude pôsobiť ako lupa, čo bude mať za následok spálenie rastlín.

Ľudia už roky vedia, že melasa a iné cukry sú skvelé pre rastliny. Len preto, že robíte hydroponické pestovanie na rozdiel od pôdy, nemusíte minúť. Buď si kúpte produkty obsahujúce cukry, ktoré sú vyrobené pre hydroponické systémy, alebo zvážte ručné zalievanie či kŕmenie na listy čistou melasou.

Leave a Comment