názvy rastlín

Prečo mačky jedia trávu? Hrubý, ale pravdivý fakt o vašom malom kamarátovi

Čo poviete svojmu dieťaťu, keď za vami príde s otázkou…prečo mačky jedia trávu, mami? (Alebo ocko, ak je to tak.) Deti sa pýtali tie najnevinnejšie a neozbrojené otázky, však? Sú také mladé a nevinné, a ako sa hovorí, z úst nemluvniat pochádza múdrosť vekov.

Nemáte pre nich odpoveď na túto nevinnú a celkom pozornú otázku prírody, no my áno. Možno vás to prekvapí, určite vás to do určitej miery znechutí, ale je to skutočná vec.

Prirodzenou stravou mačiek je mäso, surové mäso, korisť – myši, vtáky, čokoľvek, čo môžu chytiť, zabiť a zjesť, je prirodzenou stravou vašej mačky. No, keď mačka zožerie, napríklad vtáka, len stlačí prísavku, všetko ide dole naraz, perie, zobák, pazúry, atď. a tak ďalej. Hej, povedali sme si, že to bude dosť hnusné.

V každom prípade, vaša mačka nemôže skutočne stráviť časť “vtáčieho materiálu”, povedzme. Aby si mačky nepokazili tráviaci systém, majú inštinktívne správanie, pri ktorom budú jesť trávu, aby vyvrátili tento materiál zo žalúdka, je to pre nich veľmi zdravé, v skutočnosti je to nevyhnutné pre ich zdravie. .

Ak máte mačku, ktorá je neustále vonku a máte podozrenie, že hryzká tweetie vtáky, mali by ste nechať svoju mačku žrať aj trávu. Pamätajte, že je to úplne prirodzené a dobré pre zviera. Ak im nedovolíte jesť trávu, pôjdu po vašich izbových rastlinách, ktoré sú pre mačky často toxické, a potom máte na rukách obrovský neporiadok.

Nechceš zabiť svoju mačku, však? Nechajte ich jesť trávu, ak potrebujú, robíte im láskavosť. Ľudia by nemali jesť trávu, ale mačky by mali, teraz poznáte fakty o živote.

Možno sa však pýtate na veľké mačky. Jedia levy trávu? V skutočnosti áno, ale nie z rovnakých dôvodov ako naši domestikovaní priatelia. Levy a iné veľké mačky jedia trávu a listy, aby neutralizovali kyselinu v žalúdku po obzvlášť veľkom a mastnom jedle, ako je napríklad celá antilopa. A všetky tieto poznatky z jednoduchej detskej otázky, vďaka nebesiam za deti.

Leave a Comment