tipy a triky pre rastliny

Prístrešky a ochrana stromov a kríkov vo vašej záhrade

Pravdepodobne najvplyvnejším spôsobom, ako môžete zabezpečiť, aby sa vaše záhradné rastliny, kríky a stromy dobre rozvíjali a rástli vo vašej záhradke, je ochrana a pravdepodobne najdôležitejším typom ochrany, ktorá je potrebná, je ochrana pred poškodením vetrom. Prakticky všetky stromy a kríky, ktoré rastú vo vašej záhrade, môžu byť vážne poškodené, dokonca smrteľne, silným vetrom rôznymi spôsobmi. Jedným z neuveriteľne účinných spôsobov, ako môžete výrazne znížiť škody spôsobené vetrom, je inštalácia vetrolamovej siete okolo hraníc a používanie prístreškov na všetky vaše mladšie stromy.

Používanie prístreškov na stromy môže dramaticky znížiť alebo dokonca úplne zastaviť akékoľvek poškodenie čerstvých listov, pukov a výhonkov vetrom. Tieto úžasne užitočné pomôcky môžu vytvoriť úplnú alebo čiastočnú bariéru proti vetru (sieťka znižuje rýchlosť a zúrivosť vetra, ale nie jeho smer, zatiaľ čo prístrešky stromov, najmä kruhové/okrúhle typy, odklonia prúdenie). Keď vietor fúka stromy dozadu a dopredu, môže spôsobiť poškodenie koreňov, najmä dôležitých, veľmi jemných, vláknitých koreňov. Spolu so skutočnosťou, že vietor môže tiež zvýšiť osmózu, stromy vystavené takémuto počasiu sa môžu veľmi rýchlo vážne dehydratovať.

Prístrešky na stromy sú neuveriteľne lacné položky záhradného vybavenia, tak prečo znižovať náklady? Mali by ste skutočne zvážiť skutočnosť, že z dlhodobého hľadiska to bude s väčšou pravdepodobnosťou oveľa drahšie, ak ich nepoužívate na ochranu svojich stromov (ktorá môže byť veľmi nákladná na výmenu). Žiaľ, ochrana akéhokoľvek druhu stromu v silne exponovaných lokalitách môže byť mimoriadne náročná a s najväčšou pravdepodobnosťou zistíte, že jedinou účinnou ochranou by bolo použitie prístreškov na stromy a siete proti vetru.

Vnútri prístrešku je nádherné prostredie, ktoré podporuje rýchly a kvalitný rast, pričom stromy často rastú šesťkrát rýchlejšie ako stromy bez prístrešia. Dvojstenné prístrešky na stromy ponúkajú dokonalú úroveň izolácie na zabezpečenie stabilnejšej teploty a pri dostatku svetla na ďalšie ohrievanie vzduchu stromy rastú so silnejšími stonkami a kmeňmi s malým počtom bočných výhonkov.

Takmer všetky prístrešky na stromy, či už ľahké alebo ťažké, sú vyrobené z neuveriteľne pevného a odolného typu nepriehľadného alebo číreho polyetylénu, čo vedie k výrobkom, ktoré sú podstatne ľahšie ako výrobky vyrobené z alternatívnej látky. Keďže ide o sériovo vyrábané položky a použitého materiálu je dostatok a nie je príliš drahý, nákup veľkého množstva prístreškov stojí veľmi málo, ďalším faktorom pri udržiavaní nízkej ceny je to, že sa dajú skutočne ľahko zbaliť, čo má za následok jednoduchú a lacnú prepravu aj pri ťažkých modeloch s nízkou hmotnosťou.

Ak ste sa rozhodli bývať na pobreží, čoskoro zistíte, že prístrešky na stromoch sú tiež skvelým riešením nepríjemného problému poškodenia soľou. Ochrana pred poškodením soľou je viac ako pravdepodobný jediný spôsob, ako zabezpečiť, aby vo vašom okolí prekvitali niektoré druhy stromov. Sieť proti vetru je tiež skvelý a jednoduchý spôsob, ako zvýšiť ochranu pred poškodením soľou. Sieťka proti vetru je tiež dobrá na zníženie slnečného žiarenia vo veľmi jasných polohách, pretože obmedzuje slnečné svetlo o štyridsať až päťdesiat percent.

Sieťky proti vetru a prístrešky na stromy sú tiež potrebné, ak bývate v štvrti, kde sú problémom zvieratá. Stromové prístrešky zastavia akékoľvek škody spôsobené prehliadaním zvierat, ako sú králiky, drahá a podobne. Špirálové typy boli navrhnuté z tohto dôvodu a sú pravdepodobne najlepšou voľbou. Je nepravdepodobné, že by sieť proti vetru králikov zastavila, pretože je bežne vyrobená z polyetylénovej siete, ale s najväčšou pravdepodobnosťou zastaví iné tvory.

Leave a Comment