interiérové rastliny

Rozjasnenie vášho domu: Rôzne typy izbových rastlín

Izbové alebo izbové rastliny dodajú miestnosti nielen farbu, ale dodajú jej textúru a život. Dali by sa použiť na nastavenie nálady domova. Rastlinu si však nevyberiete len tak v obchode a umiestnite ju do rohu miestnosti. Mali by ste zvážiť priestor vašej miestnosti, koľko času ste ochotní stráviť starostlivosťou o rastlinu a samozrejme technické aspekty miestnosti, ako je osvetlenie, teplota a vlhkosť.

Po identifikácii účelu a toho, koľko údržby ste ochotní na to minúť, môžete začať hľadať svoju ideálnu rastlinu. Existujú rôzne odrody a druhy izbových rastlín. Ak hľadáte niečo, čo je nenáročné na starostlivosť, potom by ste si mohli zaobstarať kaktus. Je to jediná vec, ktorú ste mohli získať? Tu je niekoľko populárnych možností pri hľadaní izbových rastlín.

Ak chcete farebné kvety, potom sú begónie dobrou voľbou. Majú biele, ružové, červené a žlté kvety. Mohli by dobre rásť počas celého roka a mohli by sa uchovávať na tmavých miestach. Africké fialky sa dajú ľahko uchovávať a mohli by sa zalievať iba každé dva dni. Môžu rásť v prirodzenom aj umelom svetle. To isté platí pre filodendrony, ktoré môžu visieť v rohoch, ktoré nemajú dostatok svetla.

Shamrocks sú skvelé izbové rastliny. Majú biele kvety, ktoré dokážu úplne rozjasniť vašu izbu alebo kanceláriu. Patrí medzi izbové rastliny nenáročné na starostlivosť. Nevyžadujú príliš veľa starostlivosti a môžu byť umiestnené na slnečnom mieste. Ďalším typom izbovej rastliny, ktorá by ľahko rástla na slnečnom alebo tmavom mieste, je ľalia pokojová. Okrem toho, že ide o krásne vždyzelené rastliny, sú prírodnými čističmi vzduchu. Areca palma je ďalší prírodný čistič vzduchu. Nielenže robí vašu izbu krásnou, ale čistí vzduch od rôznych znečisťujúcich látok, ako je xylén prítomný vo farbách, plyne alebo pesticídoch.

Rastliny ako pavúky by sa nemali príliš zalievať ani hnojiť. Sú to prírodné čističe vzduchu a mohli by ľahko rásť pri slabom alebo strednom svetle. Vyhnite sa ich umiestneniu na miesta, kde by na ne dopadalo priame slnečné svetlo. Hadie rastliny, zaujímavo nazývané aj svokrin jazyk, si vystačia aj s málom vody.

Možnosti sú nekonečné. Ak plánujete mať izbové rastliny, je dôležité mať predstavu, čo by sa vám a vášmu priestoru hodilo. Okrem toho by ste mali vedieť, ako sa o rastlinu starať. Existuje niekoľko izbových rastlín, ktoré je potrebné každý rok meniť. Zatiaľ čo iným by chvíľu trvalo, kým by vyrástli kvet.

Leave a Comment