tipy a triky pre rastliny

Skalka Skvelá na nenáročné terénne úpravy

Jedným z najjednoduchších a možno aj najlacnejších spôsobov, ako vylepšiť krajinu okolo vášho domu, je postaviť skalku. Skalky môžu byť vysadené niekoľkými doplnkovými rastlinami alebo mnohými rastlinami. Skaly sú typickými kúskami týchto záhrad a budú vyžadovať veľmi malú údržbu, aby zostali v špičkovom stave.

Skalničky je veľmi užitočné umiestniť do vašej krajiny, kde môže byť problémom kosenie alebo kde stromy môžu vrhať nadmerný tieň.

Najprv by ste mali vyčistiť oblasť od nežiaducich rastlín. Nezabudnite vykopať korene, inak sa vám môže stať, že vašu skalku niekedy neskôr napadne nežiaduca papraď alebo dotieravé trvalky.

To by bol skvelý čas na pridanie niektorých vylepšení pôdy, ako je piesok alebo kompost. Možno budete musieť osladiť pôdu trochou vápenca, ak vaše rastliny majú radi alkalickú pôdu.

Keď sa o pôdu postaráte, je čas umiestniť kamene. Je dôležité neumiestňovať kamene do vzoru, ale umiestňovať ich náhodne do skupín s nepárnym počtom, napríklad 3 alebo 5 kameňov umiestnených spolu. Umiestnite malé kamene s väčšími kameňmi a tmavé kamene so svetlými kameňmi. Použite rozmanitosť vo svojich skalách a rastlinách vo svojej novej záhrade. Snažte sa, aby dizajn vyzeral čo najprirodzenejšie.

Pri umiestňovaní kameňov do záhrady, ktorá je naklonená, je najlepšie začať od spodnej časti svahu a pracovať hore. Nakloňte hornú časť skál späť k svahu tak, aby gravitácia nepohybovala skalami posiatymi svahom. Cieľom je vytvoriť pocit stability. Nastavte každý kameň tak, aby jeho najširšia strana bola základňou.

Ak umiestňujete kamene na rovnú zem, postupujte zvnútra smerom k vonkajším okrajom záhrady. Na rovinatom mieste vytvorí lepší vzhľad, vytvorí malé kopčeky na rôznych miestach, aby skalka získala zaujímavý vzhľad.

Keď sú vaše kamene na mieste, je čas umiestniť rastliny, skorá jar alebo jeseň sú najlepší čas na výsadbu. Uistite sa, že ste si vybrali rastliny, ktoré sú vhodné pre členitý terén a prispôsobené vašej klíme.

Konečným výsledkom by mala byť krásna záhrada, ktorá si vyžaduje len malú údržbu.

Leave a Comment