názvy rastlín

Skvelé tipy na starostlivosť o domáce zvieratá

Nasledujúce tipy sú použiteľné takmer pre každého domáceho maznáčika. Tieto informácie som nazbieral z vlastných skúseností ako komunikátor so zvieratami, s mojimi domácimi miláčikmi (vrátane psov, rýb, vtákov, korytnačiek a králikov), ako aj od veterinárnych lekárov a organizácií na záchranu zvierat. Žiadna z týchto informácií nie je určená ako náhrada za odbornú veterinárnu starostlivosť.

  1. Ak z akéhokoľvek dôvodu opustíte dom, povedzte svojmu miláčikovi (domácim zvieratám), kam idete, kedy sa vrátite a akú prácu by ste chceli, aby robili (zdriemnite si, sledujte dom atď.), kým ste preč. Vždy hovorím svojim psom, že idem vybaviť pochôdzku a kedy sa vrátim (tj 2 hodiny, okolo ich večere atď.). Tiež im hovorím, aby si zdriemli, kým som preč, a aby boli dobrí chlapci. To má tendenciu zmierniť ich úzkosť z toho, že som preč. Ak je to dlhší výlet, vždy im poviem, koľko dní budem preč.
  2. Zvieratá majú rady svoje rutiny. Ak sa ich rutina zmení na deň alebo dlhšie, povedzte im, prečo a ako táto zmena ovplyvní ich rutinu. Napríklad, ak budete musieť pracovať niekoľko týždňov neskoro, povedzte to svojmu miláčikovi. Pomôže to zabrániť akémukoľvek nežiaducemu správaniu, ktoré môžu prejaviť ako spôsob protestu proti odporu voči zmene ich rutiny.
  3. Ak má vaše zviera záchvaty, požiadajte svojho veterinára, aby vám urobil alergický test na potravinové alergie. Jeden z našich psov začal mať záchvaty krátko po tom, ako sme si ho priniesli domov z útulku. Náš veterinár mu dal urobiť komplexný test na alergiu a zistil, že má veľa alergií (cigaretový dym, bermudská tráva, kuracie mäso, ryža atď.). Jedlo, ktoré jedol, pozostávalo predovšetkým z kuracieho mäsa a ryže. Preto sme jeho jedlo zmenili na jedno z tých, ktoré sú uvedené na zozname „schválených potravín a pochúťok“, ktorý poskytla testovacia spoločnosť. Od zmeny jedla už ďalší záchvat nedostal. Takže aj keď potravinová alergia nemusí byť vždy príčinou záchvatov, oplatí sa to vyšetriť u vášho veterinára.
  4. Predtým, ako si prinesiete rastlinu alebo kvet do svojho domova, zistite, či rastlina alebo kvet nie sú jedovaté pre zvieratá. Reakcie na toxickú látku v niektorých rastlinách a kvetoch sa môžu pohybovať od miernej nevoľnosti až po smrť. Jednému členovi rodiny zomrela mačka, pretože zožrala časť listu z veľkonočnej ľalie. Ďalšie bežné izbové rastliny, ktoré sú jedovaté, zahŕňajú, ale nie sú obmedzené na, filodendrony a vianočné hviezdy. Podrobnejší zoznam nájdete na internete, opýtajte sa svojho veterinára alebo sa opýtajte niekoho v obchode, ktorý rastlinu alebo kvet predáva.
  5. Ak máte podozrenie, že váš maznáčik požil jedovatú látku, okamžite vyhľadajte pomoc veterinára. Ak k udalosti dôjde po pracovnej dobe, kontaktujte najbližšie pohotovostné zariadenie pre zvieratá mimo pracovnej doby. Pokúste sa priniesť vzorku čohokoľvek, čo zviera požilo alebo čo ho pohrýzlo, ak je to pre vás bezpečné. Napríklad jeden z mojich psov zobral pavúka do úst a rýchlo ho vypľul. Predpokladal som, že ho pavúk uhryzol do úst. Vložil som teda pavúka do plastovej misky a vzal som svojho psa k pohotovostnému veterinárovi po pracovnej dobe na ošetrenie. Našťastie, keďže som mal pavúka pri sebe, veterinár mi mohol povedať, že ide o druh pavúka, ktorý nie je jedovatý.
  6. Udržujte kontaktné informácie na identifikačných štítkoch a/alebo mikročipe vášho domáceho maznáčika aktuálne. Ak sa váš maznáčik stratí a niekto z kontroly zvierat alebo z vášho okolia ho nájde, pomôže to urýchliť návrat vášho domáceho maznáčika k vám.
  7. Umiestnite oznam týkajúci sa domáceho maznáčika pre záchranárov na oknách pri každých vonkajších dverách vášho domu. V každom oznámení uveďte počet a druh zvierat, ktoré bývajú vo vašom dome, ako aj meno a telefónne číslo vášho veterinára. To upozorní záchranný personál, že v dome sú zvieratá a kto má o každom zvieratku evidované zdravotné záznamy pre prípad požiaru alebo inej veľkej katastrofy týkajúcej sa vášho domova. Niektoré organizácie na záchranu zvierat (napr. Humane Society of United States, ASPCA atď.) majú tento typ nálepky na vaše okno a môžu vám ich na požiadanie poskytnúť bezplatne alebo za symbolický poplatok.
  8. Naplánujte si budúcnosť vášho domáceho maznáčika pre prípad, že by sa vám niečo stalo. Mnohé štáty vám umožňujú zriadiť trusty pre vášho domáceho maznáčika tak, aby bolo o nich postarané spôsobom, ktorý si želáte, v prípade, že by ste zomreli skôr, ako oni. Pre viac informácií navštívte webovú stránku Humane Society of United States alebo sa poraďte so svojím rodinným právnikom.
  9. Ak sa z akéhokoľvek dôvodu musíte vzdať svojho domáceho miláčika (napr. rozvod, strata bydliska atď.), plne mu vysvetlite, prečo to musíte urobiť. Je veľmi dôležité, aby sa zvieraťu povedalo, prečo nebude súčasťou rodiny, ktorá ho mohla vychovať. Od domácich miláčikov a zvierat klientov v záchranných útulkoch som videl, aký vplyv má neznalosť informácií tohto typu na zvieratá. Niektorí sa stanú agresívnymi a myslia si, že ich nikto nemá rád. Iní sa veľmi utiahnu do seba a majú veľa viny, že to bola ich chyba, že už nie sú so svojou rodinou.
  10. Naučte deti, ako správne pristupovať k neznámemu zvieraťu. To zahŕňa aj žiadosť ľudského spoločníka zvieraťa o povolenie pohladkať zviera. Niektoré zvieratá nie sú na deti zvyknuté a na príliš rýchly prístup môžu reagovať nepriaznivo.

Leave a Comment