tipy a triky pre rastliny

Snowboardové triky – urobte dojem na svojich priateľov!

Snowboardové triky sú v podstate manévre robené na snowboarde počas súťaží alebo pre zábavu. Väčšina týchto trikov sa vykonáva na zábradlí, rímsach, skokoch alebo iných prekážkach. Niektoré triky je možné vykonávať aj na povrchu snehu. Pri snowboardovaní existuje veľa trikov, ktoré by ste sa možno chceli naučiť a vedieť o nich.

Chytá. Existuje množstvo chvatových trikov, ktoré pochádzajú z iných doskových športov. Tri z najbežnejších chvatov zahŕňajú kurací šalát, kde vedúca ruka prechádza nohami spredu a drží zadný okraj dosky medzi nohami; crail, kde zadná ruka drží nos dosky; a jedna-dva, kde predná ruka jazdca drží okraj za zadnou nohou. Okrem nich existuje mnoho ďalších typov drapákov.

Vychytávky. Existuje široká škála tweak trikov, ktoré sú sofistikované triky vyžadujúce značné technické schopnosti. Existujú vylepšenia na jednej nohe, ktoré sa týkajú trikov vykonávaných so zadnou nohou odstránenou z dosky; shifty, kedy snowboardista otočí svoje telo o 90 stupňov a potom ho vráti do pôvodnej polohy pred pristátím; a zastrčiť koleno, kde sa jazdec dotkne hornej časti dosky ľavým alebo pravým kolenom.

Rovné vzduchy. Straight air snowboardové triky sú definované tým, ako sa pohybuje pätka a nos dosky. Niektoré príklady sú Ollie, kde snowboardista vyskočí do vzduchu z chvosta snowboardu; fakie Ollie, kde snowboardista vyskočí do vzduchu pri jazde na doske dozadu; Nollie, kde snowboardista vyskočí do vzduchu z nosa dosky; a cep, kde snowboardista divoko švihá rukami vo vzduchu.

Obrátené ručné rastliny. Prevrátenie sa vzťahuje na stojky na rukách na hrane U-rampa; ručná rastlina, kde je zadná ruka umiestnená na okraji steny prostredníctvom otočenia prednej strany o 180 stupňov; trik s ležaním, čo je vlastne neprevrátená ručná rastlina s prednou rukou umiestnenou počas sklzu, zatiaľ čo jazdec leží dozadu; a trik s baklažánom, kde sa predná ruka drží steny o 180 stupňov a otáča sa zadnou stranou. Toto je len niekoľko z mnohých trikov v stojke, väčšinou pomenovaných po udalostiach a doskových športoch.

Vďaka týmto trikom bude váš snowboarding zábavnejší a vzrušujúcejší. Je však dôležité dodržiavať bezpečnostné pokyny vždy, keď robíte snowboardové triky. Požiadanie o tipy na snowboarding od inštruktorov vám môže pomôcť, rovnako ako sledovanie videí skúsených boardistov predvádzajúcich triky.

Leave a Comment