interiérové rastliny

Tipy pre vaše črepníkové rastliny, ako si užiť leto

Prispieť k zelenému krytu už nie je len frázou. Domáce záhradkárčenie má za sebou dlhú cestu od záľuby po odchode do dôchodku až po nevyhnutnú každodennú prácu pre zvyčajnú prácu v kancelárii. Najjednoduchší spôsob, ako prispieť k životnému prostrediu, je pravdepodobne pestovať čo najviac rastlín v črepníkoch na vašom balkóne / verande. Starostlivosť o rastliny v črepníkoch však nie je ľahká úloha. Neustály monitoring je kľúčom k živej záhrade. Z niekoľkých problémov, ktoré sa môžu objaviť pre domáceho záhradníka, je jeden z nich, ako zabezpečiť, aby rastliny boli schopné vydržať počas horiacej letnej sezóny. V mnohých častiach sveta, najmä v oblastiach s tropickým podnebím, môžu teploty stúpnuť nad 40 stupňov Celzia, čo je náročné pre ľudí aj rastliny. Našťastie existuje niekoľko jednoduchých tipov, ktoré vám môžu pomôcť zabezpečiť, aby sa zeleň vášho balkóna udržala aj pri týchto teplotách.

Starostlivo si vyberajte rastliny

Podobne ako pri koncepte striedania plodín v poľnohospodárstve je potrebné striedať aj rastliny v črepníkoch. Vedieť, ktoré rastliny v lete rásť, vám môže ušetriť veľa trápenia, keď neprispôsobivá rastlina zomrie na prehriatie. Vyberte si rastliny, ktoré sú od prírody odolné. Urobte si vlastný prieskum a nespoliehajte sa na verziu svojho miestneho správcu škôlky. Niektoré príklady odolných letných rastlín môžu byť kaktusy, letné zeleninové rastliny (uhorka, cibuľa, paradajky, chilli papričky, tekvica, aby sme vymenovali aspoň niektoré), letne kvitnúce rastliny (ibištek, ľalie, petúnie, jazmín atď.), nekvitnúce rastliny so svetlozelenými alebo belavými listami, akékoľvek iné rastliny, ktoré vyzerajú odolné. Nezabudnite vysádzať menej kvitnúcich rastlín v porovnaní s nekvitnúcimi rastlinami, pretože kvitnúce rastliny vo všeobecnosti vyžadujú viac starostlivosti bez ohľadu na ročné obdobie.

Vodu rozumne

Aj keď je celkom samozrejmé, že rastliny treba pravidelne a obozretne zalievať, je prekvapujúce zistiť, ako sa to viacerí domáci záhradkári mýlia. Polievanie nestačí, dôležité je použiť len správne množstvo a správny spôsob podávania. Vo vrcholnom lete je dôležité neustále sledovanie, pretože väčšina rastlín by potrebovala zalievať dvakrát denne, raz ráno a raz večer. Hoci je ranná voda absolútnou nevyhnutnosťou, potreba večernej zálievky sa môže líšiť v závislosti od otužilosti rastliny. Zdá sa, že niektoré rastliny jednoducho absorbujú všetku vodu, ktorú môžete dať, zatiaľ čo iné si vystačia s trochou menej. Kľúčom je sledovať povrch pôdy, či nie je suchý a či nie je prasknutý. Ak je pôda suchá, pridajte toľko vody, koľko je potrebné, aby bol povrch opäť vlhký. Ak je prasknutý, zalejte trochu hlbšie, pretože ideálne by ste ho mali poliať skôr, ako sa praskliny začali objavovať. Spolu s pôdou je tiež nevyhnutné posypať listy vodou každý druhý deň, aby sa nahradila úplná strata zrážok.

Hnojivá

Rastliny v črepníkoch potrebujú pravidelnú pomoc s hnojivami vo všetkých ročných obdobiach a najviac si žiada letné obdobie. Neznamená to, že musíte zvýšiť frekvenciu dopĺňania hnojív, znamená to len, že musíte prísne dodržiavať rutinu hnojenia bez vynechania. Na rozdiel od monzúnového obdobia, keď dostatok zrážok zaisťuje vysokú frekvenciu hnojenia, nie je nevyhnutné (hoci to neškodí), počas leta sa vaše rastliny musia držať kvôli výžive iba hnojivami.

Medzi ďalšie tipy na letné záhradkárčenie patrí poskytovanie čo najväčšieho tieňa vašim rastlinám pohybom rastlín, udržiavaním pozornosti pred škodcami a pravidelným používaním liekov bez chemikálií, aby ste sa im vyhli, a v neposlednom rade milovaním svojich rastlín a tráviť s nimi čas. Áno, cítia to!

Leave a Comment