interiérové rastliny

Top 5 izbových rastlín pre zdravý domov

Čoraz viac ľudí objavuje výhody izbových rastlín. Všetci vieme, že rastliny absorbujú oxid uhličitý a premieňajú ho na kyslík; ale to nie je všetko – účinne znižujú aj množstvo poletujúcich chemikálií v danom priestore, preto je ideálne mať aspoň jednu izbovú rastlinu!

Ak sa pýtate, po akej rastline by ste mali ísť, zvážte niektorú z týchto 5 najlepších izbových rastlín pre zdravý domov:

Spider Plant

Jednou z najobľúbenejších a najobľúbenejších izbových rastlín je pavúk. Vyzerá pekne s dlhými zelenými listami, ktoré vyzerajú ako zelený ohňostroj. Ale odhliadnuc od estetiky, sú dobré na čistenie vzduchu v oblasti a čistenie od toxických chemikálií, ktoré sa nachádzajú v bežných domácich výrobkoch, ako sú laky na nechty, farby a guma.

Nielen to, pavúk je ideálny aj pre začiatočníkov, pretože vyžadujú minimálnu starostlivosť a darí sa im v širokom spektre podmienok. Sú tiež skvelou voľbou pre majiteľov domácich zvierat – nie sú toxické pre mačky a psy!

Hadia rastlina

O hadej rastline je známe, že je veľmi účinná pri čistení vzduchu od širokého spektra plynov. Odstraňuje VOC (prchavé organické zlúčeniny) zo vzduchu, čím ho udržuje čistejší a bezpečnejší.

Hadie rastliny sú odolné a nenáročné na starostlivosť, dávajte pozor, aby ste ich nepreliali.

Aloe

Každý vie, že sukulent môže okamžite rozjasniť miestnosť a aloe nie je výnimkou. Slúži na dvojaký účel – je účinný pri odstraňovaní vzduchových chemikálií spojených s izoláciou a tabakovými výrobkami a zároveň je známe, že gél nachádzajúci sa v jeho listoch pomáha upokojiť hrbole, škrabance a popáleniny.

Ficus

Ficus, tiež označovaný ako plačúca figa, má tvar stromu, ale najlepšie funguje v interiéri. Lesklé listy fikusu sú skvelé na absorbovanie množstva škodlivých zlúčenín, ktoré sa nachádzajú v čističoch tukov a iných rozpúšťadlách. Uistite sa, že ho umiestnite na slnečné miesto vo svojom dome!

Mier Lily

Ďalšou nenáročnou izbovou rastlinou je ľalia pokojová, preto je ideálna pre začiatočníkov. Ľalia má sýte zelené listy, ktoré sú skvelé na odstránenie amoniaku a iných chemikálií zo vzduchu. Amoniak sa zvyčajne nachádza v čistiacich prostriedkoch.

Peace Lily miluje tieň. Dá vám tiež vedieť, kedy potrebuje vodu, pretože jej listy začnú opadávať. Nezabudnite pravidelne postriekať listy vodou!

Vyberte si ktorúkoľvek z týchto 5 najlepších izbových rastlín pre zdravý domov!

Leave a Comment