názvy rastlín

Toxické rastliny pre psov – veci, ktoré by ste mali vedieť

Možno sa tento článok mal volať „Záhradná etiketa pre vášho psa“. Tento článok je o tom, k čomu sa psy dostanú na záhrade! Nikto presne nevie, prečo „pes žerie rastliny“ a všetko ostatné, čo vonia a chutí. Možno je to preto, aby sa zabavili, nedokázali odolať niečomu, čo vonia alebo chutilo, alebo dokonca nudí, ale vždy to bude zničenie vašich najcennejších rastlín! Vo vašej záhrade sú však veci, ktoré môžu zabiť vášho milovaného psa, ktorý ich priťahuje. Putujúci Žid, zemný kryt, je jedným z príkladov. Ak váš pes zje Wandering Židov, môže z toho váš pes ochorieť. Jedzte toho dosť a mohlo by to zabiť vášho psa. Ďalšie toxické rastliny, ktoré sú škodlivé pre vášho psa, sú cibuľky Hippeastrum, listy rebarbory, jazmín, Lantana, aby sme spomenuli niekoľko, ale existujú aj iné. Niektoré príznaky, na ktoré si treba dávať pozor, môžu byť nevoľnosť, dýchacie ťažkosti, slabosť, nepokoj a kŕče. V každom prípade, ak si myslíte, že váš pes požil nejaké toxické rastliny, okamžite ho choďte k veterinárovi.

Mulčovanie, hnojivá, herbicídy, insekticídy a fungicídy môžu byť ďalšou vecou, ​​​​ktorú váš pes rád jedáva vo vašej záhrade. Konzumácia čerstvého hnojiva na krv a kosti a kuracieho hnoja priláka vášho psa, ale vo väčšine prípadov to bude neškodné. Psy sú vystavené tým, že rozkopávajú vašu záhradu, žuvajú pelety a čuchajú tesne po aplikácii insekticídov, herbicídov a fungicídov. Netreba dodávať, že všetky tieto dobre skladujte mimo dosahu domácich zvierat a detí. Veterinári vidia každý rok prípady psov, ktorí zjedli slimačie granule a liečba nie je príjemná, takže buďte opatrní.

Čokoláda, jeden z našich obľúbených odpustkov, môže byť pre vášho psa skutočne smrteľná. To je dôvod, prečo Cocoa Mulch môže byť pre psov (a mačky) smrteľný, ak obsahuje zložku nazývanú „The Obromine“. Vonia po čokoláde a psíkov naozaj priťahuje. Ak tento mulč prehltnú, opäť to môže byť smrteľné.

Je však v poriadku, ak váš pes zje orechovú trávu a iné dlhé steblá trávy na podporu trávenia alebo na zvracanie. Je to prirodzený spôsob, ako sa musia vyrovnať so žalúdočnou nevoľnosťou.

Nezáleží na tom, ako dobre je váš pes kŕmený, pozor, mláďatá, bitzery a čisté plemená nedokážu rozlíšiť toxický dobrý zápach alebo chuť, keď sa pasú po dvore.

Udržujte svojho psa v bezpečí a mimo dosahu toxických rastlín na vašom dvore.

Leave a Comment