interiérové rastliny

Vonná cesta nadol

Glamour je synonymom pre hollywoodske filmové hviezdy, no vo svete parfumov, ktorý siaha ďaleko do minulosti, sú nováčikmi. Parfum je starý tisíce rokov.

Láska k vôni sa začala používať na prevoňanie vzduchu bylinkami a kvetmi. Bolo bežné, že ľudia nosili girlandu z kvetov, rozvešali voňavé rastliny v interiéri a aromatické rastliny pridávali do sladko voňajúcich náletov rozprestretých na podlahe.

Jedným z najstarších spôsobov použitia parfumov je pálenie kadidla a aromatických bylín používaných pri bohoslužbách, často aromatických gúm, kadidla a myrhy, zbieraných zo stromov. A slovo „parfum“ pochádza z latinčiny per fume, čo znamená „cez dym“.

Egypťania boli prví, ktorí začlenili parfum do svojej kultúry, nasledovali starí Číňania, Hinduisti, Arabi, Gréci a Rimania. Egypťania vynašli sklo a flakóny na parfumy boli jedným z prvých bežných spôsobov použitia skla. Najskoršie používanie flakónov na parfumy je egyptské, datuje sa okolo roku 1000 pred Kristom. Je to tak, ľudia si ušné lalôčiky natierajú už viac ako 3000 rokov.

Od 9. storočia priviedol do Európy parfumy vo veľkom objeme obchodu medzi Byzanciou a Benátkami. V Arábii sa veľa obchodovalo a parfumy sa privážali z Bagdadu do moslimského Španielska.

Arabský parfum bol vysoko rozvinutým umením. So starodávnymi receptúrami od Peržanov používali prísady z Číny, Indie a Afriky a vyrábali parfumy vo veľkom meradle. Destiláciu používali už pred 9. storočím.

„Al-Hawi“, kniha od Rhazesa, ktorý žil v 9. alebo na začiatku 10. storočia, obsahovala kapitolu o kozmetike. Do latinčiny bol preložený vo Francúzsku koncom 12. storočia.

To bolo asi pred 1000 rokmi, keď sa pižmo a kvetinové parfumy dostali do severozápadnej Európy z Arábie prostredníctvom obchodu s islamským svetom a vracajúcimi sa križiakmi. Obchodovanie s parfumami sa týkalo aj obchodu s korením a farbivami.

Takže v tomto ďalšom závane francúzskej vône je oveľa viac než len „Ooo la la“! Exotický faktor siaha tisíce rokov dozadu a Hollywood ho kupuje.

Anglo-francúzsky dom CREED je už 240 rokov výberom celebrít, členov kráľovskej rodiny a znalcov jemnosti na celom svete. Stále používa techniky, ktoré sa v parfumérskom priemysle z veľkej časti opustili, a vyrába svoje vlastné nálevy z tých najlepších rastlinných látok a najvzácnejších esencií, aké svet ponúka.

Nová kreácia od CREED, Love in White, debutovala v roku 2005. Bola prvá, ktorá bola vydaná v USA a medzi prvými, ktorí dostali fľašu, bola herečka ANGELINA JOLIE, pretože ona a nová vôňa zdieľajú odkaz na Organizáciu spojených národov. . Predaj Love In White od CREED čiastočne podporuje Organizáciu Spojených národov pre vzdelávanie, vedu a kultúru (UNESCO). Je to tiež prvýkrát, čo vôňa CREED kedy podporila charitu a herečka Angelina Jolie je veľvyslankyňou dobrej vôle OSN pracujúcou na problémoch s utečencami.

CREED Jasmal bola údajne vytvorená len pre NATALIE WOOD a bola preferovanou vôňou krásnej hollywoodskej klasiky. Vrúcnosť a tajomnosť Natalie sa zdajú byť v súlade s tónmi vône talianskeho a marockého jazmínu.

CREED Fleurissimo je kvetinová rozprávka z tuberózy, ruže, fialiek a kosatca. Premýšľavý ženích raz daroval svojej neveste nádhernú kyticu v elegantnej sklenenej fľaši. Nevesta bola GRACE KELLY a zosnulý monacký princ Rainier poveril Creeda vyvinutím vône špeciálne pre jeho princeznú.

Vôňa bola tiež cenným favoritom umenia a kultúry JACEQUELINE KENNEDY ONASSIS.

V roku 1954 sa Hollywood spojil s CHANEL celkom náhodou. Bohyne obrazovky MARILYN MONROE sa opýtali, čo nosí večer do postele, a odpovedala dychtivou odpoveďou: “Len pár kvapiek č. 5.” Ako ikona zvádzania spopularizovala vôňu,

inšpiroval vtedajšieho reklamného riaditeľa Chanel, aby začal vyberať najúžasnejších hercov na svete, aby udržali Chanel č. 5 pri živote v predstavách ľudí. ALI MACGRAW a CATHERIN DENEUVE a najnovšie NICOLE KIDMAN patria medzi vybrané krásky.

MADONNA, JENNIFER LOVE HEWITT a GOLDIE HAWN dnes patria k popovým svetovým ikonám, ktoré tiež vychutnávajú korene tradícií, pričom všetky zdieľajú lásku k vôni Tuberose Indiana od CREED.

V januári 1957 vytvoril GIVENCHY vôňu L’Interdit špeciálne pre pôvabnú hviezdu obrazovky AUDREY HEPBURN a dovolil Hepburn, aby ju nosila exkluzívne rok, kým bola v decembri budúceho roka predstavená verejnosti. Bola to napokon Hepburn, ktorá na vrchole svojej slávy presvedčila producentov filmu Sabrina, aby jej dali na seba výtvory začínajúceho mladého dizajnéra Huberta de Givenchy.

Tradícia hollywoodskych krások spojených s parfémami pokračuje, ale na rozdiel od Hepburnovej, dnešní herci vo všeobecnosti nie sú inšpiráciou pre vône, ktoré schvaľujú, ale sú vyberaní pre spôsob, akým stelesňujú ducha vôní.

Dnes je princezná z Pána prsteňov LIV TYLER tvárou novej vône Givenchy Very Irresistible.

Jednou z posledných, ktorá sa stala tvárou sviežej, novej vône Eternity Moment od Calvina Kleina, je svieža hviezda SCARLETT JOHANSSON.

Ale naozaj tieto tváre nosia vône, ktoré podporujú? Úspešné marketingové kampane podnietené spontánnou nevinnosťou Marilyn Monroe spustili milión fliaš.

Niekto by hádal, áno, vône boli aspoň raz oblečené tak, ako sa propagovalo. Existujú však vône na každé ročné obdobie, na deň aj na noc, a dnešné celebrity uvádzajú na trh svoje vlastné.

Čo teda nosia za bilbordmi? Tu sú niektoré momenty z budoáru o tom, kto čo nosil.

Keď filmové hviezdy kráčajú po červenom koberci vyzerajú nádherne, tiež nádherne voňajú, a to robí obyčajných Zentov!

V príprave na oscarovú noc. CHARLIZE THERON, ANGELINA JOLIE, JADA PINKETTT-SMITH, SHARON STONE a KATIE HOLMES si vybrali jedného z najnovších na scéne, ZENTS. Vône sú vytvorené úplne ručne podľa rovnakej tradície ako v Paríži na prelome storočí.

UMA THURMAN bola prvou osobou, ktorá dostala pri svojom vytvorení vôňu „Fresh“ Zents.

LAURA DERN miluje Fresh. Delikátna jednoduchosť heliotropu, lipového kvetu, uhorky a zeleného jablka sú nevinné a čisté, v kontraste s Dernovou ďalšou voľbou z radu, Fig, čo je teplá a korenistá zmes himalájskeho cédrového dreva, vetiveru, balzamu, škorice, pimenta — teplé, povzbudzujúce a zmyselné.

Medzi ďalších fanúšikov tejto línie patrí JULIA ROBERTS, ktorá miluje rudu, hlbokú, korenistú a príťažlivú zmes kosatca, bobkového vavrínu, koriandra, jazmínu a pačuli. Štýl je opísaný ako sexi, ohnivý a euforický.

CHRISTINA AGUILERA používa na vlasy tuhý balzam Zents Concreta, ktorý je vôňou vo forme pomády.

Každý rok vydávajú dizajnéri parfumov nové výtvory a súperia o pozornosť verejnosti a hviezd, ktoré intrigujú svet. Niektoré patria medzi obľúbené a niektoré stále kraľujú klasike.

Očarenie tuberózy Fracas Parfum od Roberta Pigueta si v 40-tych rokoch vážila legendárna diva MARLENE DIETRICH a dnes si ho vážia MADONNA a KIM BASINGER.

O CHARLIZE THERON a KRISTIN SCOTT THOMAS sa hovorí, že milujú zmes magnólie, ruže, škorice a broskyne, ktorá vyčnieva zo spodných tónov vanilky a santalového dreva DOLCE VITA, ktorú vytvoril Christian Dior v roku 1996.

A kto môže spochybniť niektoré z týchto rozhodnutí, ktoré odrážajú vlastnosti tých, ktorí ich zaváňajú?

EXOTICKÉ A SLADKÉ

GWEN STEFANI, OPRAH a CAMERON DIAZ patria medzi klientov celebrít, ktorí chodia za exotickými kvetmi vrátane gardénie v Monyette Paris. Vôňa je vytvorená len s použitím tých najčistejších parfumových olejov bez alkoholu alebo kolínskej bázy, takže je dlhotrvajúca a prispôsobí sa nositeľovi. Bezstarostný CAMERON má vraj rád aj HAPPY od Clinique.

ČERSTVÉ, OVOCNÉ A POKOJNÉ! “Podaj parfum, zlatko!”

SARAH JESSICA PARKER a MATTHEW BRODERICK je pár celebrít, ktorý obaja nosili parfémy BRANDY. Unisex príťažlivosť tejto vône je svieža a elegantná s vrchnými tónmi jablka a broskyne a bylinnými srdcovými tónmi, ktoré pomáhajú znižovať stres. Ďalšími známymi nositeľmi tejto vône pre každú sezónu sú NATALIE PORTMAN, JUDI DENCH, GOLDIE HAWN a TOBY MCGUIRE.

MEDOVÉ ČOKOLÁDOVÉ KORENIE!

Dnešné hollywoodske divy KATE HUDSON a RENEE ZELLWEGER milujú parfum ANGEL, ktorý navrhol THIERRY MUGLER v roku 1993. Popová hviezda BRANDY a poetická princezná VANNA BONTA sú tiež údajne známe tým, že nosia túto okrídlenú cestu parfumu, ktorý skúma esencie medu, čokolády a karamelu. je zmiešaný s tónmi vanilky, pačuli a santalového dreva. Znie to tak, že tieto vône dávajú týmto krásam stránky a obrazovky dokonalé krídla.

Hollywoodska spisovateľka VANNA BONTA, o ktorej sa veľa hovorí, je verná poetickým vôňam z Francúzska od ANNICK GOUTAL, ktorá sa k výrobe parfumov dostala po kariére ocenenej klaviristky. Obľúbenou Bontou je vzdušná Eau du Ciel, jemná interpretácia nevinnosti v palisandrovom dreve, fialke, florentskom kosatci a lipovom kvete. Goutalov opis je „jemný ako chvenie anjelského krídla“.

BONTA dopraje svojmu pozemskému obľúbenému charakteristickému kvetu, čisto bielej gardénii, Goutalovu Gardenia Passion, vôňu preslávenú prirodzenou a vernou rekonštitúciou tohto neskrotného kvetu.

NICOLE KIDMAN je tiež fanúšikom sudovej vody ANNICK GOUTAL, povzbudzujúcej unisex zmesi zmesi pomaranča, mäty a bazalky.

PARFÉMY SA VHODIA DO POČASIA

Vône sú predsa vytvorené tak, aby uspokojili požiadavky nálad, dažďa, slnka, dňa, noci, chladu, tepla a pri každej príležitosti.

Pôvabné zmesi jantáru a kadidla sú ideálne na zimné, teplé chladné mesiace. VANNA BONTA je klientkou slávnej lekárne Santa Maria Novella, ktorú vedú mnísi vo Florencii v Taliansku a Profumi di Firenze. Obe rady používajú receptúry vôní, ktoré sú staré stovky rokov, pričom niektoré originály sa nezmenili, odkedy ich v roku 1300 objednala renesančná rodina Medici.

Leto prináša citrusové a vanilkovo-tropické útoky a COMPTOIR SUD PACIFIQUE je obľúbený u mnohých celebrít pre svoje vanilkové variácie v ananásu, marhuli, limetke a mlieku. Obľúbeným osviežujúcim ananásom je ARTISAN Annanas Fizz.

MICHELLE PFEIFFER miluje Acqua di Gio a svieže morské tóny s prímorskou kvetinovou vôňou odrážajú sviežu, osviežujúcu charizmu tejto krásnej hviezdy.

Fanúšikovia speváckej divy WHITNEY HOUSTON a známej Friendovej LISA KUDROW sú obe fanúšičky BULGARI pour Femme.

MIRA SORVINO a THORA BIRCH milujú Coco od Chanel a CALISTA FLOCKHART krásne poskakuje v So de la Renta.

ŠPINA NA HVIEZDACH

Nová vôňa Pilar & Lucy, Tiptoing Through Chambers of the Moon, bola tento rok hitom niektorých hviezd, rovnako ako The Exact Friction of Stars, nie je prekvapujúce, že si ju VANNA BONTA vybrala už len pre názov. Bonta, údajne veľký fanúšik vanilky, bol klientom kozmického trenia vanilky, kokosu a pomaranča prepleteného teplom klinčeka.

A špina na SHARON STONE, ktorá je vždy v popredí vynálezu, spočíva v tom, že miluje vône DEMETER, najmä Dirt, ktorý je tiež údajne obľúbencom KATE MOSS. V skutočnosti je Dirt jednou z ich najobľúbenejších, svieža a čistá vôňa pôdy s citrusovou vôňou čerstvej trávy. Knižnica Demeter vôní jedla, nápojov a prírodných vôní ponúka upokojujúce známe a menej zabudnuté vône pôžitkov, ako je ruská koža, Play-Doh, práčovňa, tráva, búrka, oceán, cukrová vata… Ahhh. Mohli by sme pokračovať.

Leave a Comment