názvy rastlín

Výhody a nevýhody vlastníctva rosničky

Jedným z najzaujímavejších exotických domácich zvierat, ktoré by ste mohli vlastniť, je žaba. Mnoho ľudí to nevie, ale domáce žaby môžu mať veľa rôznych veľkostí a farieb a môžu mať rôzne biotopy, vďaka čomu je každý typ žaby jedinečný. Jeden druh žaby, ktorý môžete chovať ako domáceho maznáčika, je rosnička White’s, ktorá je tiež známa ako rosnička Dumpy. Tieto žaby pochádzajú z Austrálie, Indonézie a Novej Guiney a ako ich názov napovedá, vo všeobecnosti žijú medzi stromami a rastlinami.

Pri výbere prvého exotického domáceho maznáčika alebo len vášho prvého domáceho maznáčika akéhokoľvek druhu je žaba perfektnou voľbou, pretože je vo všeobecnosti veľmi nenáročná na starostlivosť a starostlivosť. Táto žaba môže dorásť do dĺžky približne 4-5 palcov, čo znamená, že ich domov nemusí byť extrémne veľký. Nie sú veľmi aktívnym druhom žaby a zvyčajne dlho sedia a hľadia do prázdna. Sú však skôr nočnými zvieratami, čo znamená, že v noci budú aktívnejšie.

Biele rosničky sú veľmi dobré medzi ľuďmi a dokonca aj medzi deťmi. Zvládnete ich a budú okolo vás liezť. Majú však veľmi citlivú pokožku ako všetky obojživelníky, takže pri manipulácii s nimi musíte byť obzvlášť opatrní, aby ste sa uistili, že vaše ruky sú bez akýchkoľvek nepríjemných chemikálií. Tieto druhy žiab môžu žiť približne 15 rokov, takže sa uistite, že ste skutočne oddaní, keď si jednu zaobstaráte ako domáceho maznáčika.

Kŕmenie môže byť najzaujímavejšou časťou vlastnenia žiab, vidieť ich jesť živé zvieratá ako vo voľnej prírode. Ich hlavnou potravou sú cvrčky, ktoré musia byť živé, aby žaba zaujala. Ak sa vám teda nepáči predstava, že máte doma škatuľu s hmyzom, potom žaba nemusí byť pre vás! Ďalším hmyzom, ktorý tieto žaby môžu jesť, sú chrobáky, šváby a kobylky. Množstvo, ktorým žabu kŕmite, závisí výlučne od samotnej žaby. Keďže nejde o veľmi aktívne zviera, malo by stačiť pár cvrčkov každé 2 dni.

Nevýhodou vlastnenia týchto žiab je, že ako všetky ostatné zvieratá môžu dostať choroby a choroby, ktorých liečba môže byť nákladná. Udržiavanie žaby v dobrom prostredí a jej kŕmenie by jej však malo umožniť zdravý život. Jednou z najčastejších chorôb, ktoré môžu žaby dostať, je stres, ktorý môže byť spôsobený nadmernou manipuláciou a ich prostredím, a preto by ste sa mali snažiť, aby žaby žili čo najprirodzenejšie.

Celkovo môže byť vlastníctvo žabky, ako je rosnička biela, veľmi obohacujúce. Toto exotické zvieratko nie je príliš náročné na starostlivosť, no zároveň môže byť veľmi zaujímavé – najmä v čase kŕmenia. Ak vás nebaví kŕmiť žaby živým hmyzom a venujete sa starostlivosti oň počas jeho dlhej životnosti, potom je toto ideálne exotické zviera pre vás.

Leave a Comment