názvy rastlín

Význam ohrievačov do akvárií

Máte tropické ryby a žijete v chladnom podnebí? Možno budete musieť kúpiť ohrievač akvária. V skutočnosti je pravdepodobnejšie, že vaše ryby pochádzajú z vyšších teplôt, ako to zvyknú mať akváriové ryby. To znamená, že by sa mali uchovávať pri stále vysokých teplotách, konkrétne nad izbovou teplotou. Možno si myslíte, že ryby sú chladnokrvné, ale mnohé druhy akváriových rýb v skutočnosti potrebujú ohrievače, aby prosperovali. Rybám sa najlepšie darí v prostrediach, ktoré majú vlastnosti takmer podobné ich pôvodnému biotopu.

Ako fungujú ohrievače akvárií

Akváriové ohrievače stabilizujú teploty pre tropické ryby, ktoré neznesú nestále podmienky. Ryby nedokážu regulovať a produkovať vlastné telesné teplo. Takže bez ohrievačov môžu byť ryby príliš studené. Môže sa vám to zdať divné, pretože ryby žijú vo vode. Voda môže byť človeku po chvíli studená. Ak sa však musíte osprchovať v teplej vode a sprchu na chvíľu vypnúť, nakoniec vám bude zima. Zostaňte pod teplou sprchou a nebudete. Ryby potrebujú rovnaký druh konzistencie; musia zostať v teplej vode.

Typy ohrievačov akvárií

Ohrievače sa líšia spôsobom výroby tepla. Najpopulárnejším ohrievačom akvárií je ponorný štýl. V sklenených ponorných ohrievačoch akvárií nájdete sklenenú trubicu, ktorá obalí keramiku alebo sklo. Pre menšie akvárium stačí jeden z týchto ohrievačov. Pre väčšie akváriá však môžete použiť akváriové ohrievače.

Môžete tiež zakopať vykurovací kábel pod substrát akvária. Tento kábel je flexibilný a je zdrojom tepla v prípade ohrievačov do akvária pod štrkom. Takýto ohrievač môžete použiť, ak má vaše akvárium veľa rastlín.

Ďalším spôsobom vykurovania akvária sú vykurovacie rohože. Tieto podložky sa umiestňujú pod akvária. Pretože sklo je zlý vodič tepla, tieto rohože nie sú v skutočnosti také účinné.

Nájdenie správneho typu ohrievača akvária

Ako získate správne špecifikácie pre váš ohrievač? Najprv zistite, aká je priemerná teplota miestnosti, v ktorej by bola nádrž umiestnená. Potom zistite, v akej teplote by mali vaše ryby žiť. Odpočítajte prvú teplotu od druhej. Mali by ste vedieť aj kapacitu vašej nádrže. K dispozícii je zodpovedajúci vykurovací výkon pre veľkosť zásobníka a cieľové zvýšenie teploty.

Povedzme, že máte napríklad malú nádrž. Dvadsaťpäť wattov môže postačovať na zvýšenie teploty vody o 5 stupňov Celzia. Takže, ak ste dostali odpoveď 5 stupňov, keď ste si predtým urobili malú aritmetiku a máte malú nádrž, možno budete potrebovať 25-wattový ohrievač. Samozrejme, vždy sa na to môžete opýtať svojho predajcu akváriových ohrievačov. Stačí si priniesť poznámky, ktoré zahŕňajú priemernú teplotu v miestnosti, ideálnu teplotu rýb a veľkosť akvária. Teplomer by ste samozrejme mali mať vždy po ruke.

Nákup ohrievačov akvárií

Keď je čas kúpiť ohrievač akvária, mali by ste si prezrieť rôzne značky a modely. Zvážte štýly, ktoré vám najviac vyhovujú, a cenu, ktorá je v rámci vášho rozpočtu.

Leave a Comment