interiérové rastliny

Zábavné jarné aktivity pre baby boomers

Kto by nemiloval jar, keď dlhšie dni rozjasňujú oblohu, vtáky radostne spievajú a na stromoch začínajú rašiť nové jasné listy? Dokonca aj tu v kalifornskej púšti, kde žijem, kvitnú poľné kvety, stromy jacaranda vybuchujú fialovými kvetmi a kaktusy hýria kvetmi v žiarivých farbách.

Keďže nedostatok slnečného svetla počas krátkych zimných dní môže nepriaznivo ovplyvniť náladu starších dospelých, nie ste vy, baby boomers, pripravení osláviť toto veľkolepé obdobie roka? Uviedol som šesť zábavných jarných aktivít, ktoré si môžu baby boomy užiť, ak to počasie dovolí, bez ohľadu na váš vek.

Urobte si jarné prázdniny

Kto hovorí, že vysokoškoláci sú jediní, ktorí si môžu dať jarné prázdniny? Aj nás baby boomers svrbia nohy a je tu veľa slnečných miest, ktoré treba navštíviť. Zoznam piatich najlepších lacných destinácií na jarné prázdniny v US News zahŕňal Puerto Vallarta, Cabo San Lucas, New Orleans, South Padre Island a Key West.

Toto je ideálny čas na návštevu jedného z národných parkov pred letnými davmi. Podľa štúdie, baby boomers videli viac národných parkov ako iné generácie – v priemere 14. Ale keďže je ich v USA 58, je toho na videnie oveľa viac!

Potrebujete zostať bližšie k domovu? Víkendový výlet na miestnu pláž alebo jazero môže byť práve vstupenkou. Alebo si jednoducho užite nedeľnú jazdu po ceste, po ktorej ste ešte nikdy nešli. Prenajmite si kabriolet pre extra zábavu a vydajte sa do neďalekého mesta alebo parku, ktorý ste chceli preskúmať.

Založte si záhradu

Jednou z mojich obľúbených činností je zbierať semená alebo rastliny v záhradnom centre s mojimi vnúčatami a sadiť ich, keď prídeme domov.

Radosť z prechádzky vonku, vychutnávania si krásy zelene žiariacej na slnku, bzučania včiel nablízku, plieskanie neodolateľnej jahody do úst a následné zbieranie zeleniny a lahodne aromatických byliniek na recept – ako lepšie osláviť jar!

Ak nemáte priestor na záhradku, navštívte Farmársky trh.

Jedzte Al Fresco

Jar je konečne tu a máme tú vzácnu hodinu denného svetla navyše. Choďte von, urobte si piknik v parku alebo inej scénickej oblasti a vychutnajte si čerstvé jedlo s výhľadom.

Alebo jednoducho pohoďte svetlý a veselý obrus na svoj terasový stôl, pridajte niekoľko čerstvých rezaných kvetov do plechoviek od polievky natretých jarnými farbami a niekoľko kvetinových obrúskov. Potom si vychutnajte čarovnú jarnú večeru s rodinou alebo priateľmi vonku na privítanie sezóny.

Cítite sa leniví? Najedzte sa vonku v miestnej kaviarni. Alebo pozvite priateľov, vytiahnite si dobrý porcelán a užite si popoludňajší čajový večierok na terase.

Prineste vonku

Vymeňte svoje záclony za priehľadnú, vlnitú alebo prírodnú látku. Možno budete dokonca chcieť vymaľovať izbu žiarivými jarnými farbami alebo vdýchnuť nový život starému nábytku pomocou čerstvej bielej farby. Ak robíte jarné upratovanie, určite si umyte okná, aby ste si mohli vychutnať výhľad von.

Nainštalujte niekoľko okenných debničiek a zasaďte bylinky alebo svetlé jarné kvety. Kúpte si nápadné tulipány alebo narcisy s ich pestrými, veselými farbami alebo si pripnite jarné kvety a vystavte ich vo svojom dome.

Buďte si istí a otvorte okná, aby ste sa započúvali do jarnej sprchy alebo si jednoducho užili jemný jarný vánok. Niekoľkokrát sa upokojujúco zhlboka nadýchnite a vychutnajte si všetok ten čerstvý vzduch.

Hrajte sa vonku so svojimi vnúčatami

Ach, tá zábava, ktorú môžete mať so svojimi vnúčatami počas jari! Jazdite na bicykli, hrajte tenis alebo skákajte na trampolíne. Užite si záhradkárčenie alebo si urobte luxusný piknik v parku.

Preskúmajte okolie so sieťkou na motýle v ruke. Postavte si spoločne domček pre vtáky a prilákajte divokú zver, ktorú si môžete vychutnať spoločne.

Alebo zoznámte svoje vnúčatá s niektorými staromódnymi vonkajšími hrami ako Kick-the-Can, Red Rover, Red Light-Green Light alebo Duck-Duck-Goose. Bude sa im to páčiť!

Ísť na túru

To je jasné, ale obujte si turistické topánky, zbaľte si vodu a občerstvenie a choďte objavovať nádhernú prírodu. Všetci vieme, že baby boomers sa musia neustále hýbať, aby zostali zdraví, a toto je zábavný spôsob, ako to urobiť.

Nie je prekvapením, nová štúdia ukazuje, že prechádzky alebo turistika v prírode vám môžu priniesť vnútorný pokoj, radosť a šťastie. S manželom sme zažili veľa príjemných popoludní a vyskúšali sme niektoré miestne turistické chodníky. Veľmi by som to odporučil!

Ak váš zdravotný stav nedovoľuje náročnú túru, choďte s milovanou osobou na miernu prechádzku po opustenej pláži alebo sa prejdite okolo bloku. Len vypadnite a užívajte si slnečné lúče!

Toto je len pár nápadov, určite sa vám podarí vymyslieť ďalšie. Čokoľvek sa rozhodnete urobiť, zhoďte zimný kabát hneď, ako to počasie dovolí, chyťte pár škandálov a choďte von a užite si prchavú slávu jari!

Leave a Comment