aromatické rastliny

Záhradnícke rastliny – bežné príklady popínavých rastlín

Úspech úpravy záhrady väčšinou závisí od použitých rastlín, pretože v podstate tvoria záhradu. A existuje mnoho druhov rastlín dostupných na záhradné použitie, ako sú popínavé rastliny, stromy, kríky, letničky, trvalky, bylinky, kaktusy a sukulenty. V tomto článku si povieme niečo o popínavých rastlinách – akýchkoľvek rastlinách viniča, ktoré sa plazia po zemi a lezú po stenách, pergolách, oblúkoch, verandách, mrežiach, stĺpoch a altánkoch. Vo všeobecnosti sú popínavé rastliny dobrými pôdokryvnami. Nižšie sú uvedené niektoré príklady popínavých rastlín, ktoré možno použiť ako pôdne kryty.

1. Tymián plazivý – bežne sa nazýva rastlina „prechádzka po mne“, pretože sa zvyčajne vysádza ako pôdna pokrývka medzi strmými kameňmi, na terasách a na plochách v blízkosti základne skaliek. Je bohatá na drobné, aromatické listy a jej kvety sa líšia od úžasne bielej až po karmínovú alebo ružovú. Táto rastlina je jednou z tých, ktoré sa ľahko pestujú, pretože dokáže prežiť s malou alebo žiadnou starostlivosťou.

2. Myrta vlečná – je známa aj ako brčál. Táto popínavá rastlina je trvalka a má voskové, vždyzelené listy. Môže mať biele alebo ružové kvety s aromatickými modro-čiernymi bobuľami.

3. Zlatá hviezda – je bylinná rastlina, ktorá kvitne na jar a môže pokračovať v kvitnutí aj v lete. Má vrúbkované listy a žlté kvety. Táto rastlina môže tvoriť rohož na zemi (pri výške 4 palcov sa môže rozšíriť na šírku 1 stopy).

4. Plumbago – je známe, že je dokonalým pôdopokryvom, pretože je jednou z najjednoduchších na pestovanie rastlín. Dokáže rásť za každých podmienok a jej modré kvety kvitnú v strapcoch ako páv.

5. Kobercová tráva – táto tráva dobre pokrýva pôdu, pretože rastie lepšie ako iné trávy v nízkej, mokrej pôde a na slnečných alebo tienistých miestach. Jedná sa o trvalú trávu s hrubými listami. Jediný problém s touto trávou je počas obdobia sucha alebo sucha, pretože bude potrebovať časté zavlažovanie.

Toto sú bežné príklady plazivých rastlín, ktoré záhradníci používali vo svojich záhradách. Popínavé rastliny na vašej zemi ako pokrytie pôdy dodajú rastlinám vo vašej záhrade krásnu kulisu. Okrem toho tieto popínavky vytlačia aj burinu a keďže sú kompaktné, vydusia trávy. Popínavé rastliny teda nielen dodávajú vašej záhrade krásu, ale tiež udržiavajú čistý a upravený vzhľad vašej záhrady. Výber popínavých rastlín, ktoré sa majú použiť, závisí od dizajnu vašej záhrady. Ak potrebujete mať atraktívnu a krásnu záhradu so správnym dizajnom, môžete si najať profesionálnych krajinárov, ktorí vám pomôžu s úpravou záhrady.

Leave a Comment