názvy rastlín

Zázračné lieky prírody – med, cesnak a ocot

Minule som sa prehrabával vo svojej spálni po konkrétnej knihe, ale musím povedať, že bez veľkého úspechu.

Teraz vám každý, kto ma pozná, potvrdí, že môj dom je tak preplnený knihami, že trochu pripomína miniknižnicu. Moje organizačné schopnosti však v ničom nepripomínajú profesionálneho knihovníka, takže si viete predstaviť, na akú spleť titulov a žánrov narazíte pri obzeraní sa po konkrétnej knihe.

Takže namiesto toho, aby som vytrval v hľadaní, rozptyľovala ma kniha, na ktorú som už dávno zabudol. Čo ma zaujalo, boli veľké písmená HGV. Tak som tam sedel so skríženými nohami na podlahe svojej spálne s nosom zastrčeným v knihe o nákladných autách.

Ale skôr, ako sa začnete škrabať na hlave v údivu, keď som uveril, že som si zrazu vypestoval vášeň pre riadenie ťažkých nákladných vozidiel, nebojte sa, neuvažujem o tetovaní a visení z okna kabíny nákladného auta a kričiac „dobre láska“ každému okoloidúcemu mladí muži na diaľničných čerpacích staniciach.

Niečo na zamyslenie!

Nie, táto kniha bola na tému Med, cesnak a ocot. Tieto tri účinné zložky majú niekoľko úžasných zdravotných výhod jednotlivo, ale keď ich skombinujete, získate trojnásobnú dávku liečivých síl, ktoré lekári teraz vedecky dokazujú.

Vedeli ste napríklad, že surový, nepasterizovaný med obsahuje komplexnú zmes organických kyselín, esterov, enzýmov, antibiotických látok, stopových prvkov a rastlinných pigmentov, aby sme vymenovali aspoň niektoré. To je dôvod, prečo vidíte taký cenový rozdiel medzi prírodným, surovým medom a bežnými pohármi medu nájdenými v supermarkete, ktoré boli pasterizované. Takže pri varení s medom vždy choďte na lacnejšie značky a ponechajte drahé veci na jedenie tak, ako sú.

Väčšina ľudí si už bude vedomá zdravotných výhod cesnaku a toho, ako môže znížiť zlé tuky v krvnom obehu, aby pomohla predchádzať srdcovým chorobám. Vedeli ste však, že môže tiež pomôcť posilniť váš imunitný systém, aby ste predišli prechladnutiu a chrípke alebo sa proti nim postavili. Pre tých z nás, ktorí vedú rušný život, kde si nemôžeme dovoliť spomaliť alebo si dať čas na prechladnutie, by sa vám mohlo oplatiť zjesť viac cesnaku, aby ste odvrátili všetky tie nepríjemné chrobáky, ktoré každú zimu kolujú po kancelárii.

Ocot musí byť jednou z našich najstarších látok, ktoré sa podľa odhadov používajú už viac ako 10 000 rokov. Ak by ste chceli vymyslieť tekutinu, ktorá sa dá použiť vnútorne pre dobré zdravie, zvonka na dezinfekciu rán a dá sa použiť aj ako účinný domáci čistič – octom by ste trafili do zlatej bane.

Asi pred 2 400 rokmi bol Hippokrates známy tým, že svojim pacientom predpisoval ocot na liečenie najrôznejších chorôb. Dalo by sa povedať, že v tých časoch bol ocot ekvivalentom dnešného aspirínu.

Jeden z najstarších diétnych nápojov, o ktorom sa verilo, že ho používali starí Peržania na zbavenie tela tukových usadenín, a bol vyrobený z octu a citrónovej šťavy. Takže možno sa náš národ posadnutý stravou až tak nelíši od našich dávnych predkov.

Leave a Comment