interiérové rastliny

Zdravotné prínosy izbových rastlín

Keď myslíte na izbovú rastlinu, pravdepodobne si predstavíte zelenú rastlinu, ktorú občas zalejete, však? Vedeli ste však, že tieto krásne zelené listy môžu byť skutočne prospešné pre vaše zdravie? Izbové rastliny môžu posilniť vaše fyzické, duševné a duchovné zdravie.

Mnoho ľudí si myslí, že pestovanie izbových rastlín je priveľké problémy, a tak sa obracajú na odrodu hodvábu, aby získali zelené lístie vo svojich domovoch. Ale naozaj je rozdiel v tom, ako sa váš domov cíti, keď sú rastliny skutočné. Vedeli ste, že živé rastliny môžu skutočne zlepšiť vzduch, ktorý dýchame? Zelené rastliny sú známe tým, že odstraňujú oxid uhličitý zo vzduchu, ale dokážu filtrovať aj škodlivé toxíny a znečisťujúce látky. Vďaka tomu bude vzduch vo vašej domácnosti zdravší pre vašu rodinu, čo môže pomôcť udržať zdravšiu aj vašu rodinu!

Okrem toho, že pomáhate čistiť vzduch, izbové rastliny vo vašej domácnosti môžu skutočne pomôcť predchádzať alergiám u detí. Ak sú deti v ranom veku vystavené veciam, ktoré zvyčajne spôsobujú problémy s alergiou, začnú si vytvárať toleranciu a imunitu voči alergénu. Funguje to podobne ako pri alergiách na mieru, ktoré ľudia dostanú od svojho alergológa. Alergológ urobí test na alergiu a potom vytvorí sérum z vecí, na ktoré je osoba alergická. Osoba dostáva týždenné dávky tohto séra, ktoré jej pomôžu vybudovať toleranciu. Vystavenie vašej rodiny izbovým rastlinám môže fungovať rovnakým spôsobom, pretože im pomôžete vybudovať toleranciu k rastlinám vo vašej domácnosti. Je dôležité poznamenať, že ak má niekto vo vašej rodine závažné alergie, mali by ste sa pred zavedením izbových rastlín do svojho prostredia porozprávať s jeho lekárom.

Okrem fyzických zdravotných výhod izbových rastlín pomáhajú aj duševnému zdraviu. Keď je niekto v depresii alebo je osamelý, starostlivosť o živého tvora mu môže pomôcť dať mu zmysel života. Mnoho ľudí žije na miestach, kde nie sú povolené domáce zvieratá, takže izbová rastlina je dobrou voľbou. Osoba sa v prípade potreby zapája do zavlažovania, hnojenia a orezávania rastliny. Je to skvelá terapia pre ľudí s problémami duševného zdravia.

Byť obklopený živými vecami je dobré pre dušu, takže izbové rastliny sú dobré pre vaše duchovné zdravie. Starostlivosť o inú živú bytosť a vystavenie sa kráse môže spôsobiť, že sa budete cítiť pokojne so svetom alebo prinajmenšom so svojím malým kútikom sveta.

Mať izbové rastliny má toľko výhod. Chorá alebo mŕtva rastlina však nemá žiadny zdravotný prínos. Uistite sa, že svoje rastliny pravidelne zalievate a približne každé tri mesiace primiešavate hnojivo s pomalým uvoľňovaním do pôdy. Ak sa o svoje rastliny staráte, doprajú vám roky krásy a navyše čistý vzduch, lepšie duševné zdravie a upokojujúci pokoj.

Leave a Comment